Telefon hattından elektrik elde etmek yardım

saykıl26

Üye
Benim elimde bir devre var. Elektirik yok iken telefon hattındaki elektirik akımı ile calıstırılacak bir devre ... çalışma pereinsibi ve devre şemasını araştırdım ama doğru bir bilgi bulamadım..
Bu sorunu çözmem de yardımcı olursanız sevinirim...

şiMDiDEN çOK TEşEKKüR EDERiM

kaanzaza :
Konu başlığını yazarken daha dikkatli olunuz yardım istediğiniz konuyu ekleyiniz

Arkadaşım yanlız şunu hatırlatim telefondan çekebiliceğin akım telefonun çekiceği akımdan fazla olmasın yoksa santraldeki sigortayı attırırsın ayrıca senin hattan kaç amper akım çektiğin santralde gözüküyor fazla akım çektiğinde uyarı alırsın tam emin değilim ama telefon hattında 80 volt gibi bişey olması lazım

benim araştırıp bulduğumda 48 ila 50 volt war die bulmustum..

Konuyu daha fazla araştırdım santralden evine gelen telde -45 volt var ve ring geldiğinde yani telefon çaldığında 80 -110 volt arasında bir elektrik oluyor ayrıca 3 mA lik bir akım çekebiliyorsun buda senin işine yaramaz sen bir devre yapsan bile örneğin -45 voltu kullandın telefon çaldığı zaman ne olcak ? yüksek ihtimal senin devren yanıcaktır bide şu husus var ya kontür atarsa ne olcak sen elektrik kullanınca telefon kontür attığını düşünsene :D ayrıca telefon hattından fazla akım çekersen santraldeki cihaz yanıyormuş ve o cihaz üzerinden 8 kişi aynı anda telefonla görüşüyormuş eğer sen fazla akım çekip cihazı yakarsan hangi çıkışın yandığını tespit edip sana cezai işlem uygulayabilirler bence çok riskli bir iş başka elektrik üretme yolları düşünmek lazım

enerji iletimi ve dağıtımı hakkında bir tez hazırlamam lazım bana yardımcı olursanız memnun olurum

bluestorm ' Alıntı:
enerji iletimi ve dağıtımı hakkında bir tez hazırlamam lazım bana yardımcı olursanız memnun olurum

arkadaşım konuyu ödev bölümüne açman gerekiyor burdan yardım alamazsın

telekom paralel telefon bağlandığında dahi bilgi sahibi olmak istiyorki sen devre denemek isityorsun. bence sakıncalı ve hattına zarar verebilirisin...

küçük bir güç kaynağı işini görmezmi ???

Ben de bir zamanlar düşünmüştüm. O elektriğin amacı sizin iletişiminizi sağlamak. Elektrik kesildiğinde santral bunu jeneratör - kgk ile sağlıyor. Sizin bu elektriği kullanmaya çalımanız
1. etik olarak doğru olmaz.
2. yasal olarak sorun yaşayabilirsiniz.
3. teknik bir arıza çıktığında telekomla çok kötü papaz olursunuz.
4. pratikte bu elekrik işe yaramıyor.

Evinizde akü - şarj sistemi oluştursanzı çok dah iyi olur. biraz paraya kıyıp önemli ihtiyaçlarınızı karşılarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri