Telefon Hattı ve İnternet

Serdargny

Üye
Herkese merhaba. Evimde interneti telefon hattından alıyorum. Telefon hattı eve geldiği yerde resimdeki gibi iki eleman bağlı bunların ne olduğunu bilen yardımcı olabilir mi ? Telefon hattının ev tesisatı eski olduğundan dolayı internette sıkıntı yaşıyorum. Fotoğrafta görünen yerden bir bağlantı alsam modeme gi
IMG_20190807_111214.jpg
riş yapsam olur mu? yardım eder misiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Herkese merhaba. Evimde interneti telefon hattından alıyorum. Telefon hattı eve geldiği yerde resimdeki gibi iki eleman bağlı bunların ne olduğunu bilen yardımcı olabilir mi ? Telefon hattının ev tesisatı eski olduğundan dolayı internette sıkıntı yaşıyorum. Fotoğrafta görünen yerden bir bağlantı alsam modeme giEkli dosyayı görüntüle 56195riş yapsam olur mu? yardım eder misiniz
Merhaba.
Ek yerlerini kontrol etmenizde fayda var.
Oksitlenme vs varmı.
Altyapı ne kadar hızı destekliyorsa odur.
Oradan ek alıp modeme giriş yapmanız hız problemini çözmez diye düşünüyorum.

Merhaba.
Ek yerlerini kontrol etmenizde fayda var.
Oksitlenme vs varmı.
Altyapı ne kadar hızı destekliyorsa odur.
Oradan ek alıp modeme giriş yapmanız hız problemini çözmez diye düşünüyorum.
Abi açıktaki tek bağlantı yeri burası. Buradan sonrası ev tesisatına gidiyor. Fotoğraftaki mavi ve beyaz kabloya bağlı yuvarlak sarı elemanın ne olduğu hakkında bilginiz var mı

Resimdeki görünen iki kablonun bağlantısıdır. Sıkma papuç onu ordan kesip yeni kablo çekip bağlantı yapabilirsin. Ordan bağladığın kabloyu direkt modeme götürürsen sıkıntı olmaz. Sıkıntı olursa Telekomun santral bağlantı kutusundan olabilir. Havai hat ise.

Hepinize teşekkür ederim. Birde telefon telefon hattının bi kutuya girip bir telefona bir adsl çıkışı veren kutunun içinde iki bobin ve iki kondansatör var bunları neden kullanmışlar. Günay Elektrik abi senin dediğin gibi yaparsam yine modeme girmeden kondansatör ve bobin bağlantısı yapmama gerek var mı

Bence gerek yok. İşin profesörü de değilim, yaptığım işlerde genelde izah ettiğim şekilde yaparız sorun yok. O adsl kutusunun resmini koysan ne işe yarıyormuş?

Hepinize teşekkür ederim. Birde telefon telefon hattının bi kutuya girip bir telefona bir adsl çıkışı veren kutunun içinde iki bobin ve iki kondansatör var bunları neden kullanmışlar. Günay Elektrik abi senin dediğin gibi yaparsam yine modeme girmeden kondansatör ve bobin bağlantısı yapmama gerek var mı
Dediğiniz kutu splitter.
Bir nevi çoğaltıcı gibi düşünün.
Modeminizde telefon için çıkış portu varmı bilmiyorum.
Ev telefonu kullanıyormuydunuz bu arada

Bence gerek yok. İşin profesörü de değilim, yaptığım işlerde genelde izah ettiğim şekilde yaparız sorun yok. O adsl kutusunun resmini koysan ne işe yarıyormuş?
kutunun içi böyle abi adı splinter
Dediğiniz kutu splitter.
Bir nevi çoğaltıcı gibi düşünün.
Modeminizde telefon için çıkış portu varmı bilmiyorum.
Ev telefonu kullanıyormuydunuz bu arada
evet kullanıyorum. Amacım ev telefon tesisatından değilde eve gelen telefon hattından direk modeme bağlantı atmak

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    178.4 KB · Görüntüleme: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    302.7 KB · Görüntüleme: 8
Evde telefon kullanıyorsan buna gerek duyulur. Bunun rj 11 veya 45 lerin giriş tırnaklarında oksitlenme, temassızlık olabiliyor. Ev telefonu kullanmıyorsan hiç gerek yok ama kullanıyorsan yenisini almanı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri