Telefon değişiminden sonra İnternet tüketimi Hk.

TheRisky

Katılımcı Üye
Slm. Arkadaşlar.
Geçen hafta telefonunumu değiştim. Normalde 1 ay boyunca 4gb. İnternet tüketimi varken. Yeni telefona geçince bir haftada 5 gb interneti bitirmiş. Hattın 3g uyumlu olduğundan 4.5 g de geçmedim. Telefon güncelleme falan da yapmadı bir anlam veremedi bu işe neden kaynaklanır sizce?

Arka planda, kendı uygulamalarının guncellemesini yapmıstır, haberiniz olmaz...

Konum da açıksa uygulamalardan kullanan olabilir.

Ayarlardan interneti, hangi uygulamanın, ne kadar kullandığına bakabiliyorsanız kontrol edebilirsiniz.

Sn. @zeybek bey evet bir kaç güncelleme yaptı watsapp facebook mssenger vs. Fakat bunlar hep olan şeyler. En fazla 200mb.
Sn. @by lent bey konumu hep kapalı tutarım özellikle sadece haritalarda işim varken açarım navigasyon vs. Harici hep kapalı.
Sn. @Vacip DENİZ bey evet siz hatırlatınca baktım en çok YouTube görünüyor 2.8 gb çok ciddi bir rakam anlayamıyorum ben YouTube dan sadece mesleki videolarla bakarım çok kullanmam yani acaba indiriyormu videoları? Telefonun bazı ayarlarının yapılması gerektiği aşikar.

Ne gibi ayarlar yapmalıyım acaba ?

Güncellemere kapatın sadece wifi seçeneğini kullanın. Yine whatsapp ta ayar vardı sanırım vidyoları dolaşımda indirmeyip sadece wifi ile balanınca indir seçeneğini seçin.

Sn @by lent bey dediğiniz ayarları yaptım eski telefonundan arka plan verilerinde sınırlıymış ona baktım şimdi yeni telefonda her bir uygulamayı ayrı ayrı yapmak lazım herhalde şimdi tüm uygulamaların arka plan verilerini sınırlamam lazım galiba.

Sn. @zeybek bey evet bir kaç güncelleme yaptı watsapp facebook mssenger vs. Fakat bunlar hep olan şeyler. En fazla 200mb.
Sn. @by lent bey konumu hep kapalı tutarım özellikle sadece haritalarda işim varken açarım navigasyon vs. Harici hep kapalı.
Sn. @Vacip DENİZ bey evet siz hatırlatınca baktım en çok YouTube görünüyor 2.8 gb çok ciddi bir rakam anlayamıyorum ben YouTube dan sadece mesleki videolarla bakarım çok kullanmam yani acaba indiriyormu videoları? Telefonun bazı ayarlarının yapılması gerektiği aşikar.

Ne gibi ayarlar yapmalıyım acaba ?
YouTube de mobil veri kullanırken video kalitesini azaltmanız lazım. Bunu varsayılan yapmak için youtube uygulamasından sağ üstten, hesap - ayarlar - genel yolunu takip ederek mobil veri kullanımını sınırları seçeneğini aktif etmelisiniz. Bu durumda videoları 480p kalite de oldukça tasarruflu olarak izleyebilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri