Telefon anten çıkışına bakır kablo takmak

denizalyk

Üye
İyi günler arkadaşlar internette izlerken görmüştüm cep telefonlarımızın sarı anten yuvasına bakır kablo takarsak telefonun az çektiği yerlerde Şebeke daha güçlü çeker mi?
Önerir misiniz?

kendi anteni var zaten.Ama özel kablo ile daha iyi sinyal olan bir yerdeki antene bağlarsanız daha iyi çaker.

o anten yuvası araçta kullanım için düşünülmüş.
2018 yılında bu telefonların kullanılıyor olması ne güzel.

4g içinde var:
gt-s5360 da ve gt-s5270k'da var o anten soketi hatta vinn larda da var...
2018-03-11 18.05.09.jpg

bir ara denerim paket yok Turkcell çok cimri...

İyi günler arkadaşlar internette izlerken görmüştüm cep telefonlarımızın sarı anten yuvasına bakır kablo takarsak telefonun az çektiği yerlerde şebeke daha güçlü çeker mi?
Önerir misiniz?

Telefonu çok daha yüksek yerlere çıkartırsanız bu alım gücü farkeder, çok basık yerlerde cebin kendi anteninin cinsini değiştirmek hiç fark ettirmeyecektir. Zaten sırf bu amaçla drone'ları kiralayanlar TV haberlerinde bir ara verilmişti. Kolay gelsin.

Evka3 Metro istasyonu girişinde 2 tane anten var bir ara metro'da gsm çekiyordu sivrinin biri kapattırmış...

Arkadaşlar ben denedim ve sonuç hüsran bitti az çeken yere ilk taktığımda 1 dal fark etti ama telefon kapantı ve açılınca kabloyu çıkardım ve çeken şebekem artık hiç çekmemeye başladı. Şebeke entegresini yaktı sanırım.

o zımbırtı micro switch orijinal anten jakını takınca dahili anten devreden çıkıyor onun için teli kibarca tak çıkart anten pini aşağı bakarken bir tane tıklat kibarca.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri