Telefon şarj şeması bilenler

sercanb

Üye
n.JPG
arkadaşlar ben bu şemayı yaptım çalışırmı çalısmazmı sızce pi telefoumun orjinal pili telefonumu yakmak istemiyorum...

Üzgünüm ama başarılı değil cep tel pilleri lityum iyon olması sebebiyle özel aşrz gerektirir. Yani şarz edemezsin demiyorum ama ne kadar süre tutmalısın diyemem hatta patlama ihtimali dahi var Sonra Japon paz. dahi bunların şarj aletleri satılmakta 5-6 liraya. Li-ion charge diye aratmalısın kardeşim.

Hayır ben daha önce yaptı arkadaş haklı şarj etmen biraz zor ama sakın telefon piliyle deneme onların akımı yüksektir telefonu bozarsın.

Teşekür ederim cevaplarınız için bu sema calısırmı ??
usb-battery-charger-schemat.jpg
ben bu semayı birisine gösterdıgımde sarj edebılıcegımı soledı ama pıle zarar verırsın dedı

7805leakimkaynagi.gif

yapman gereken sabit akım kaynağıdır , 7805 i resimdeki gibi kullan , RL senin sarj edecegin boş batarya olacak

farklı semalar varmı onerebılıcegınız

electroniceng dediğin devrenin LM7805 elemanı akımı 9v den 5v çeviriyo galiba.Dirençlerde 5v sabitliyo galiba biraz açılarmısın peki pile zarar verirmiyim devreyi biraz açıklarmısın devreyi yaptımda telelona takıyımı dıye soru işaretleri var kafamda !!!!

bu gonderdigim sema sabit akım kaynağıdır , pile zarar vermessin , pil boşken çok akım ister doldukça talep ettiği akım azalır ,verdiğim devreyi kullanırsan pil boş iken pilin talep ettiği akımı limitler böylece pili kontrollü şarj eder pilin isinmasını engeller ve ömrünü uzatır , çok farklı devreler daha profesyonel bulabilirsiniz internette

Telefona taktım ve sarj etını goruyorum pılde ısınma yok devre kesınlıkle calısıyo

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri