Telefon Şarj Aleti Devresindeki küçük transformatör?

merhaba arkadaşlar

telefonun şarj aletinin devresinden çıkan küçük transformatörü prize takıp çıkış uçlarından avometre ile değer alabilirmyim?. böyle küçük bir transformatöre 220 volt vermekte bir sakınca olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hayır çünkü, o trafodan once bazı elemanlar var. eğer kullanılsaydı yapan kişi koymazdı değilmi :)

arkadaş yukarıda olmaz demiş. evet şarj aletinin devresinde başka elemanlarda var trafonun çalışmasına onlar yardımcı oluyordur belki? sadece trafo başlı başına çalışırmı?

sen göz ile bir aneliz yap eski tip sarj aletlerin çogunda yok trafodan önce he var ise tamam örnek veriyorum eski 3310 ların sarj aletlerinde yok öle birşey sen onun değinin dikkate al yanlış demiyorum eğer yok ise primere 220ac ver birşey olmaz

ya aslında ben şunun devresinden aldım trafoyu;
kodak-sony__41268788_0.jpg

açıkçası bunun devresini hiç görmedim ezbere birşey konuşmak olmaz ama varsa trafonun olduğu kızım yani devresinin bi fotografını koyarsan iyi olur

mesela li-on pillerin sarj devrelerinde giriş trafosu gerilimi düşürür gerilimi doğrultulur ve elektronik devreye gider eğer bundada sistem böyle ise ve büyük ihtimal böyle olabileceğini düşünüyorum öyleyse trafomuzu kullanabiliriz. ama şuda bir gerçeş büyük voltaj ve akım alamayız 4.5v-7v oarası bir voltaj ve 300ma-600ma akım çekebiliriz yani o kadar güçlü bi trafo olmaz

peki direk 220 ile çalışmayacak(prize bağlanmayacak) bir trafo ise ve bağlarsak ne gibi bir aksilik çıkar en fazla?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri