Telefon Şarj Aleti Devresindeki küçük transformatör?

kardeşim direk 220ac verme giriş kablolarından baya uzak trafo ne gigi sorun çıkar trafo yanar kısa devre olur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
:))gençler bıraz guldum kusura bakmayın switchmod adaptorler var nette çalışma prensibini biraz araştırın araştırmadan burada yazıyorsunuz bence bu işi bılmıyorsunuz internet elınızın altında buraya yazana kadar araştırın daha kolay öğreneceksınız switchmod trafo çıkış voltajına tahammul edecek şekılde sarılmıştır yaklaşik ac220 değil besleme dc310 volttur vede yuksek frakansla çalışır 70 khz-150 khz frakanslı devresı var ben kabaca yazdım ince detayını nette bulun okuyun

:))gençler bıraz guldum kusura bakmayın switchmod adaptorler var nette çalışma prensibini biraz araştırın araştırmadan burada yazıyorsunuz bence bu işi bılmıyorsunuz internet elınızın altında buraya yazana kadar araştırın daha kolay öğreneceksınız switchmod trafo çıkış voltajına tahammul edecek şekılde sarılmıştır yaklaşik ac220 değil besleme dc310 volttur vede yuksek frakansla çalışır 70 khz-150 khz frakanslı devresı var ben kabaca yazdım ince detayını nette bulun okuyun

evet dediğiniz gibi buradaki trafo smps trafosudur. çünkü artık o batarya şarj cihazları smps olarak yapılıyor. (en son 3310da gördüm trafolu şarj aletini)
smps trafosu ise yaklaşık 20 000 Hz de çalışır ki Şebeke gerimi sadece 50Hz dir. kaldı ki bu trafolardan önce frekansı oralara çıkartıcak elektronik devre gereklidir. yani direkt 220ye göre dizayn edilmemiştir.

tabiiki bu durumlar göz önünde bulundurularak gerekli hesaplamaları yapıp devresini kurup 220 50Hz e bağlanılabilir ancak verim alınabileceğini sanmıyorum.

220ye direk bağlarsanız trafoya birşey olmaz ama şöyle güçlü bir parıldamaydı nebilim sigortanın atması tesisatın yanması gibi durumlar ortaya çıkabilir :D

ben ac 12v ufak bi trafoya baglamıstım kücükkken içindeki sargılar dısındaki yalıtımı sağlayan bantı anında eritmişti şimdi hatırladım amacım ise 12v girip farklı bi voltaj elde etmektiiii ki Olmadı :D:D

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri