Tel Led ler için adaptör bilgisi

sharkemre

Üye
Merhaba arkadaşlar salonumda resimdeki gördüğünüz 2 adet tel ledli vazo var.Bunlar orjinalinde 2 adet kalem pille çalışıyor.Ben bunları evin anahtaryla beraber çalışacak şekilde elektrikli yapmak istiyorum.Daha önce resimde görülen kolon arkası şerit led yapmıştım.Nötrü prizden fazı ise anahtardan alarak.Şimdi benim sorum kullanacağım adaptör hakkında 2 vazoya toplam 4 adet pil kullanıyorum buda 6V a tekabül ediyor ancak kaç amper sağlıklı olur bu konuda sizden yardım bekliyorum yaptığım uygulama vazoların fotolarını paylaşıyorum
58992
58993
58994

bunlarda anahtardan fazı alarak yapmış olduğum kolon aydınlatmam amacım bu ledlerle beraber vazolarıda yakmak ancak ledleri bağladığım adaptör 12V luk olduğu için vazolar için ayrı bir adaptör kullanıcam
58995
58996

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3 volt 500ma adaptörü dene ikisi için ayrı ayrı giriş yapacaksın. ikisi 6 volt olmaz yada paralel bağlayıp 6 volt 500ma bağlayabilirsin( ikisinden de artı eksi kablo çıkar uçları ++/-- birleştir 6 volt kullan.)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri