Tekrarlanan sayı? ( MATLAB )

Mezaristan

Üye
S.a, final sınavında şuna benzer bi soru çıkmıştı;
Bir S[10] dizisinin elemanları rastgele 1-15 arasında tam sayıdan oluşacaktır. Dizide 2 veya daha fazla tekrarlanan sayıları bulunuz?(matlab komutları ile).

Son düzenleme:
Bunu illa matlab da yapmaya gerek yok.Sen C de basic de yaz,sonra sana yardımcı olurlar.Ya da algoritma falan oluştur.

Bu soru matlab final sınavında çıktı da o yüzden matlab ile nasıl çözülür diye öğrenmek istedim.
for if komutlarını kullanarak çözmüştüm ama benim çözümümde ilk sayıyı aynı mı diye for döngüsünü kullanarak tek tek diğer sayılarla karşılaştırırken 1. sayı kendisini de taratıyor dolayısıyla ekrana kendini yansıtıyor. Kendisini kendisiyle karşılaştırmaması gerekiyor.
Bunun kısa bi yolu olmalı. Sayılar 100 tane olsaydı işin içinden çıkamazdım.
Matlab'ı öğrenmem benim işime yarar mı sizce? Veya öğrenilmesi gereken bir program var mı C, matlab, C# gibi?

Matlab, Cye benzer.Tek farkı hazır fonksiyonları vardır.C'de fft almak için 100 satır kod yazarsın.Matlab sana bunu 1 satırda halleder.Matlab'ı tam anlamıyla bilemezsin ama öğrenebilirsin.Matlab help'i kullanarak herşeyi yapabilirsin.Kullandığım programlar içinde en iyi ve kullanışlı help'e sahip.

Matlab'ı öğrenmen pratikte işine yaramaz.Ama teorik bilgini pekiştirmede çok işine yarar.C# öğrenebilirsin.Artık herşey oraya doğru kayıyor.

C# biraz kurcalamıştım hatta bilgisayarımda yüklü. C# ile hazırlanan uygulamalara da baktım çok güzel.
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri