teknik servis 25 tl olan pompanın değişmine 180 tl aldı ne yapım bu adamı ben şimdi

Mahmut Erdoğan

Paylaşımcı üye
herkese merhaba
teknik servis çağırdık
25 tl olan pompanın değişmine 180 tl aldı ne yapım bu adamı ben şimdi
25 tl yı sonradan öğrendim tabi
üstelik sorun devam ediyor.

Ne yazık ki bu servis işi sektör haline gelmiş.Geçenlerde 65lt termosifonumun emniyet termostatı arızalandı.Nereye baktıysam bulamadım aynısını.Sonuçta istemeye istemeye servisine gittim.Termostatın fiyatını sordum, 60 lira fiyat söylediler.Termosifon 6-7 yıllık bir termosifon.İçini daha yeni temizlemiştim.Bayağı da uğraşmıştım temizlemek için.18lt yağ tenekesini dolduracak kadar kireç çıkardım içinden.Rezistansını yeniledim.Sıfırdan farksız oldu.Ama 3-5 liralık termostata 60 lira demeleri tüm emeklerime kan doğradı.Üstelik bu parçayı dışarıya veremediklerini sadece servislerinin gelip takabileceğini söylediler.Bunun için de servis ücreti olarak 100 lira daha istediler.Onlara hayırlı işler dileyip termosifonu kaldırdım.Havalar ısındığından şimdilik ani su ısıtıcısı ile idare ediyorum. Milleti esir etmişler, iyi sövüşlüyorlar.Bu yüzden de Türkiye'de parası olan herkes bir markanın servis işini alma yarışına giriyor.İşi bilip bilmediğinin pek de önemi yok. Size tavsiyem tüketici hakları hakem heyetine başvurmanız.İlçelerde Kaymakamlıklarda, illerde ise yanılmıyorsam Valiliklerde bulunuyor bu heyetler.Verin dilekçenizi, onlar düşünsün.Kolay gelsin.

Selamun Aleyküm
Sayın Apsuvagumba, emek mevzu olunca insanlara da sorumluluk düşüyor. Siz bu termostatın resmini eklerseniz buradan yardımcı olanlar, belki elinde bulunanlar olabilir. Servis harici parça satanlar, ayrıca bu malzemeleri satan toptancılar bulunmakta. Ve de ne özelliktedir bilmiyorum ama sadece sıcaklık ayarı içinse aynı olması neden geekli? Bir şekilde uyarlanabiliyorsa belki kullanabilirsiniz.
Başarılar dileriz.

sayın apsuvagumba etrafınızda ki hurdacıları bi dolaşın bazen ellerinde aynı termosifondan olabiliyor.ben bu şekilde tesadüfen baymakın anod devresini bulmuştum.kendiniz oracıkta söküp adama 3-5 lira verseniz hallolur.bu servisler adamı yolunacak kaz gibi görüyorlar.o kadar para verilmez o termostata.benzerinide uydurup oturtabilirseniz işinizi görür.maksat gaz borusu yeterki sağlam olsun buna dikkat edin.kolay gelsin...

geçmış ola uzerıne soğuk su iç dıyeceğım zamanın varsa uğraşmaya elınde belgen varsa parayı gerı alırsın 180 tl için bırkaç gunun kaybolacak bana kalırsa ne derım bılıyormusun nalet olsun oyle servıse der kafamdanda silerım farzedelım dilenciye sadaka verdım derım

Değerli Apsuvagumba konunun içindeki arkadaşlar size yardımcı olurlar inşAllah(c.c.) Çalışma sisteminin neden dört uçlu olduğunun açıklanması da faydalı olur,
Tüm arkadaşlara hürmetler sunar, Başarılar dilerim.

Merhabalar,
bu parçayı kullanmanız şart değil.bu parçanın amacı ısıtıcı üzerindeki sıcaklık arttığında aşırı akım çekmesini önlemek için devreyi açmak.bunların yerine 1 adet nötr uçlu 1 adette faz uçlu devre kesicide kullanabilirsiniz.yada hiç kullanmayın.termostatınızı duble termostat ile değiştirdiğinizde her iki görevi yapacağından sorunsuzca kullanabilirsiniz.malzeme tedariği konusunda da yardımcı olurum.

selamlar

Selamun Aleyküm
Sayın Apsuvagumba, emek mevzu olunca insanlara da sorumluluk düşüyor. Siz bu termostatın resmini eklerseniz buradan yardımcı olanlar, belki elinde bulunanlar olabilir. Servis harici parça satanlar, ayrıca bu malzemeleri satan toptancılar bulunmakta. Ve de ne özelliktedir bilmiyorum ama sadece sıcaklık ayarı içinse aynı olması neden geekli? Bir şekilde uyarlanabiliyorsa belki kullanabilirsiniz.
Başarılar dileriz.

merhabalar ustam,
sıcaklık ayarı için değil.bu modellerede ayrıca termostat var.arkadaş duble termostat kullanırsa hiç bir sorun yaşamaz hatta çok daha rahat kullanır.yanlış anımsamıyorsam 98 dereceden sonra devreyi açıyordu.çalıştırmak için reset gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri