teknik lise

halkoo

Üye
herkese slm lar öncelikle bazı konular gördüm elektronik müh. arkadaşlara imza yetkisi verilmiş aslında olmaması gereken birşey diye düşünüyorum ki bunu yargı kara vericek.Artı olarak ben teknik lise mezunuyum ve statümüz teknikermi teknisyenmi hala tartışma konusu kimileri tekniker diyor kimileri teknisyen ben hala ne olduğumu çözemedim bunun hakkında bilgisi olan varmı?şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuya deĞİndİĞİnİz İÇİn teŞekkÜr ederİm.bende teknİk lİse mezunuyumm fakat ne oldyuĞumu nbende bİlmİyorum.ama teknİker olan arkadaŞlar 2 yillik Ünv mezun arkadaŞlar dİye bİlİyorum.halen tartiŞma konusu...

kardesim sen teknisyensin fakat iki yıllık mezunları tekniker olarak adlandırılmakta.
eger zincirleme bi kariyer sırası verilse
1.Mühendis
2.Tekniker
3.Teknisyen
4.Usta
5.çırak
sevgilerle

ama şöğle bi durum var bizlere teknik liseye gittiğimizde meslek lisesinden farkımız olduğunu söğlendiki bizde bunun için teknik liseyi okuduk 2 yıllık bitiren bi arkadaş meslek lisesinden gitmeyse ben ondan çok dah fazla şey biliyorum çünkü bende üniversiteden terkim dersleri gördüm bence biz tekniklise mezunlararına haksızlık yapılıyo kanısındayım

haklısın kardesim ama yasalar gereği yani hem özelde hem devlette durum böyle malesef

İkİ yil daha oku nsilsa dİkey gecis yapbiliosun yÜksek lİse okursun İŞte:)

sayın halkoo

anadolu meslek veya anadolu teknik ve teknik lise mezunları teknisyen unvanı alırlar, yüksekokul mezunları ise tekniker unvanı. fakay özel sektörde tekniker diye bi kavram yoktur. çoğu fabrika ve işletmede yüksekokul mezunları teknisyen olarak adlandırılırlar. bundan dolayı karıştırabilirsin...

arkadaşlar ben hastane ups tesisat maliyet hesabına ihtiyacım var teşekürler

Lise Mezunu ---> Teknisyen
2 Yıllık Mezunu ---> Tekniker
4 Yıllık Mezunu ----> Mühendis

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular