teknik emniyet

zurnab

Üye
herkese merhaba , benim öğrenmek istediğim konu; işletmelerde elektrik ustasının veya elektrik teknikerinin bir elektrik arızasına müdahalesinde en az iki personelin bulunması gerektiğine dair herhangi bir kanun yasa varmıdır. var ise kanun veya yasanın yürürlüğü ve kayıtı nedir? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Her vardiyada, "birisi vardiyadan sorumlu 2 kişi bulundurulur" şeklinde bir ifade bulunduğunu biliyorum.
Muhtemelen,"İşçi Sağlığı İş Güvenliği" tüzüğünde geçen bir cümle olabilir.Burada kasıt,aynı vardiyada
2 kişi bulundurulmasıdır.Yoksa,aynı işe 2 kişi gitmesi gerekir demek değildir.Bu maddeyi,biz,eleman alı-
mında koz olarak kullanmak için kullanırdık.Bence,burada esas amaç,çalışanlardan birisinin başına birşey
(elektrikçiler için bu durum heran olabilir ve kısa sürede müdahale gerekir) gelmesi halinde,onu kurtaracak
ikinci bir kimsenin daha bulundurulıyor olmasıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri