Teknik Öğretmenlik Hakkında yardım!!!!

Alt yapısı olanla ,altyapısı olmayanı eğitmek (üstelik aynı süre içinde) aynı şey değil.Tabiki üniversitelerde yetersizlikler var.Ama bununda sebeplerinden biri öğrencideki altyapı eksikliği.Bu eksiklikleri kapatabilmek için 1 yıl süre geçiyor ki tam anlamıyla verimlide olunamıyor zaten.Elbetteki iş dönüp dolaşıp öğrencinin isteği ve becerisine kalıyor.Ama bizim eğitim sistemimizde çok eksiklik var.Üniversitelerden ,liselere kadar inen yanlışlar zinciri.Ben üniversiteden hocalarımla da liseden hocalarımlada görüşüyorum.Üniversite hocalarım artık gelen öğrenci eksik geliyor tamamlamak için müfredatı hafifletmek zorunda kalıyoruz diyor.Lise hocalarımda aynı şeyi söylüyor.Sizce de bu iki durum birbirine bağlı değil mi? Ben artık eğitim sistemindeki bu gerilemenin sebebini beceriksiz yönetimler olarak değil art niyetli yönetimler olarak görüyorum.Hatta daha da ileri gidip vatan haini yakıştırması yapmaktanda çekinmiyorum.Milli eğitim bakanlığına aynen bu cümleleri içeren yazı da gönderdiğimi belirtmek isterim.Ne oldu diye sorarsanız daha önce gönderdiğim yazılara gelen otomatik cevabın aynısı geldi!

Eğitim planla başlar, planla biter.
Bizde ise kervan yolda düzelir sistemi vardır. Ancak sadece okulda değil, her alanda!
Toplum ne istediğini ne kadar biliyor ki yöneticiler de onlara cevap versin?

Hatırlıyorum da, kalan öğrencilere af çıksın diye binlerce veli sokaklara dökülmüştü yakın geçmişte.
Ancak, hiç kimse nitelikli, çağdaş ve parasız eğitim için tık bile demiyor!

Teknik eğitim bitince hayat başlıyor, para kazanıp mutlu olabileceğin her işi yapabilirsin, ufkunu geniş tutmalısın.

meslek liseler sadece sanayıyıye ara eleman yetiştırmek için kurulmus arkadasların dıkkkatıne ben anadolu teklık lısesı mezunuyum ve 4+hazırlık otomatık kumanda bölümünu bıtırdım ve 5 yıl egıtım aldıgım alanda elekronık elektrık muhendıslıgıne gıdemedım ve bu alanda hıc bı altyapısı olmayan duz lıse arkadaslarım benden daha kucuk ham puanlar ıle elektrık muhendıslıgıne gıttıler şimdi nerde bu adalet bende lısede 5 yıl otomasyon alanında egıtım alıp universıtede gıdıp tabıkı bıyolajı okumamalıyım ama kendı alanımda muhendıslık egıtı almak benım en dogal hakkım suan gazı tef teyım ama muhendıslık fakultesınden mezun olup imza yetkısıne sahıp olmayı tabıkı ısterım suan bız mezun olacak öğretmenler olarak piyasada teknıkermıyız yoksa muhendısmı ıkısıde deılız bızım bı statümüz yok aldıgımız egıtımın tabı farkındayız ama dıplamamız ın bı statusu olmalı bu kadar gevezelık yeter sanırım herkese hayatında basarılar

ersin.gazi ' Alıntı:
meslek liseler sadece sanayıyıye ara eleman yetiştırmek için kurulmus arkadasların dıkkkatıne ben anadolu teklık lısesı mezunuyum ve 4+hazırlık otomatık kumanda bölümünu bıtırdım ve 5 yıl egıtım aldıgım alanda elekronık elektrık muhendıslıgıne gıdemedım ve bu alanda hıc bı altyapısı olmayan duz lıse arkadaslarım benden daha kucuk ham puanlar ıle elektrık muhendıslıgıne gıttıler şimdi nerde bu adalet bende lısede 5 yıl otomasyon alanında egıtım alıp universıtede gıdıp tabıkı bıyolajı okumamalıyım ama kendı alanımda muhendıslık egıtı almak benım en dogal hakkım suan gazı tef teyım ama muhendıslık fakultesınden mezun olup imza yetkısıne sahıp olmayı tabıkı ısterım suan bız mezun olacak öğretmenler olarak piyasada teknıkermıyız yoksa muhendısmı ıkısıde deılız bızım bı statümüz yok aldıgımız egıtımın tabı farkındayız ama dıplamamız ın bı statusu olmalı bu kadar gevezelık yeter sanırım herkese hayatında basarılar

Yorumlarınızın bir kısmına katılıyorum ama konuşmalarınızda geçen "gevezelik" lafına asla,Yaptığın gevezelik değil arkadaşım , teknik eğitimliler hep susmaya zorlandı yıllardır , bir çok tef mezunu eğitimsel sıkıntıların eksiklerin yanında statu sorunu yaşamaktadır lakin haklarını bilmemekte,haklarını savunamamktadır,bende TEF mezunuyum önce konuşacağız ,bişeyleri herkez öğrenecek sonrada işe koyulacak haklarımızı arayacağız

yorumlarınız için teşekkürler , aşağıda verdiğim linkteki konu içinde yorumlarınızı bekliyorum

https://www.kontrolkalemi.com/forum...eyi-İstikrarsızlığa-götürebilecek-süreç.1829/

bende 2006 mütef mezunuyum, bizi öğretmen olarak atamıyorlar en son 3 kişi aldılar, yasal olar her sene açılması gereken mühendislik sınavını açmıyorlar bizede özel sektörde çalışmak düşüyor. aslında biraz kendinizi geliştirriseniz plc ingilizce falan en önemlisi tecrübe özel sektörde iyi maaşla çalışmak mümkün. ama yeni mezununda iş bulmazı çok zor oluyor....

meraba ogretmenlerım ben anadolu teknık lısede okuyorum ve 2. sınıftaımm bu senn sonunda bolum secımı yapıcam ama hangı bolumu secmem gerektıgı hakkında kararsız kaldım teknık resım,cnc, ve kalıpcılık bolumlerı var sızce hangı bolumu secmem gerekır gelecegımm acasından ıs bulma ımkanı hangısınde daha fasla acaba

idiman ' Alıntı:
meraba ogretmenlerım ben anadolu teknık lısede okuyorum ve 2. sınıftaımm bu senn sonunda bolum secımı yapıcam ama hangı bolumu secmem gerektıgı hakkında kararsız kaldım teknık resım,cnc, ve kalıpcılık bolumlerı var sızce hangı bolumu secmem gerekır gelecegımm acasından ıs bulma ımkanı hangısınde daha fasla acaba

ben sana teknik resim bölümünü tavsiye ederim, ilerde çalşışma hayatına atıldığın zaman teknik ressam olacağından proje, tasarım gibi bölümlerde çalşırısın...

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri