Teknik Öğretmenlere Ayrımcılık Yapan Firmalar

Mühendis olup da bir baltaya sap olamamış öğretmen olmuş tabiri çok talihsiz bir tabir kusura bakmayın ; kendi hakkınızı ararken kantarın topuzunu kaçırmayın .

semazen1234 nickli kişiye binaen bunları yazıyorum.niyetim kimseyi kırmak değil.
siz söyleyin öksüzçocuk ataması olmayan,sabah 8 akşam 5 iş için gittiği fabrikadan hayır yanıtlarını alan,bir kalıba sokulmayan, ekmek parası için şehir şehir gezen bir topluluktan bahsediyoruz ve bu kişiler ezik diye nitelendiriliyor

:) aman da aman benim cici hocalarım işsiz mi kalmış. Mühendisle eşdeğer görüyorsanız kendinizi bunu belgeleyin öyle gelin madem :) bize mühendis gerek, atar yapan tripkolik, ezik teknik öğretmen değil

Körpe arkadaşım bitirdiğin projeler kadar konuş! senin yaşın kadar bu işi yapmama rağmen ben sana bu işi bilmiyorsun veya sen ne biliyorsun diye bir cümle kullanmıyorum. Sen o insanların bir tanesinin bile ismini bilemezken bildikleri hakkında nasıl ön yargılı davranıyorsunuz ?
Önemli olan çok bilmek, muhendis olmak veya teknik öğretmen olmak değildir.
Önemli olan "adam" olmaktır!
Bunları sana yazarken harcadığım zamana yazık !

semazen1234 nickli kişiye binaen bunları yazıyorum.niyetim kimseyi kırmak değil.
siz söyleyin öksüzçocuk ataması olmayan,sabah 8 akşam 5 iş için gittiği fabrikadan hayır yanıtlarını alan,bir kalıba sokulmayan, ekmek parası için şehir şehir gezen bir topluluktan bahsediyoruz ve bu kişiler ezik diye nitelendiriliyor
Valla kendimde işçi mühendis olarak ezik olmayan ama ezik görülen başka bir tayfanın üyesiyim ; her zaman olması gereken şudur ki iş başında sıfatı olan kişiler değil liyakati olan kişiler olmalıdır ; bu her tarafta ama her tarafta böyle olmalı ; ülkemizi montaj sanayi olmaktan üretim sanayi olma seviyesine ancak böyle geçirebiliriz. Çapsız bir mühendisin yerine ufku açık bir teknik öğretmen illaki bu ülkeye artı değer katar ama her zaman söylerim bu noktada önemli olan mevzu ülke olarak liyakat sahibi insanlara ihtiyacımız var.

Valla kendimde işçi mühendis olarak ezik olmayan ama ezik görülen başka bir tayfanın üyesiyim ; her zaman olması gereken şudur ki iş başında sıfatı olan kişiler değil liyakati olan kişiler olmalıdır ; bu her tarafta ama her tarafta böyle olmalı ; ülkemizi montaj sanayi olmaktan üretim sanayi olma seviyesine ancak böyle geçirebiliriz. Çapsız bir mühendisin yerine ufku açık bir teknik öğretmen illaki bu ülkeye artı değer katar ama her zaman söylerim bu noktada önemli olan mevzu ülke olarak liyakat sahibi insanlara ihtiyacımız var.

bu ülke sanayiyle,ekonomiyle kalkınmaz sayın arkadaşım.ne zmn ki sabah namazları da cuma namazları gibi dolar işte o zaman memleketimiz gerçekten dayanışma içinde,kenetlenmiş ve bir mesafe kat edebilmişiz konuma geliriz.Siz biliyor musunuz bu karar neden bu vakitte çıktı ve bu kadar uzun sürdü.isterseniz emo ya gidip fikir alabilrsiniz.ben gittiğimde bana dedikleri laf neydi biliyo musunuz? : "eee nolcak yani o zmn hemşireleri de doktor yapalım.bizim bir sıfatımız kalmasın mı" oldu gibi pek çok laf söyledir.
benim şahsi isteğim biraz saygıydı hem büyüklerimden hem de "meslektaşlarımdan"

bu ülke sanayiyle,ekonomiyle kalkınmaz sayın arkadaşım.ne zmn ki sabah namazları da cuma namazları gibi dolar işte o zaman memleketimiz gerçekten dayanışma içinde,kenetlenmiş ve bir mesafe kat edebilmişiz konuma geliriz.Siz biliyor musunuz bu karar neden bu vakitte çıktı ve bu kadar uzun sürdü.isterseniz emo ya gidip fikir alabilrsiniz.ben gittiğimde bana dedikleri laf neydi biliyo musunuz? : "eee nolcak yani o zmn hemşireleri de doktor yapalım.bizim bir sıfatımız kalmasın mı" oldu gibi pek çok laf söyledir.
benim şahsi isteğim biraz saygıydı hem büyüklerimden hem de "meslektaşlarımdan"
Kişilerin dindar olup olmaması kendi seçimidir ; bu konuda yaklaşımınızı doğru bulmuyorum ; TESLA alternatif elektriğin temellerini tek başına atarken tek vakit namaz kılmıyordu ; ben beş vakit namaz kılmama rağmen onun mesleğine yaptığı katkının milyonda birini henüz yapamadım . Başarıyı ve üretimi ancak çalışan azimli insanlara verir ALLAH . Müslüman TÜRKİYE olarak biz neden bu kadar teknolojinin gerisindeyiz ; seküler ve hristiyan AVRUPA bizim neden bu kadar ilerimizde ; bunun cevabı burada yatıyor . Biz namaz kılmakla birlikte ; deli gibi çalışmanın da üretmenin de ibadet olduğunu ne zaman anlarsak o zaman uçuşa geçeriz.

Kişilerin dindar olup olmaması kendi seçimidir ; bu konuda yaklaşımınızı doğru bulmuyorum ; TESLA alternatif elektriğin temellerini tek başına atarken tek vakit namaz kılmıyordu ; ben beş vakit namaz kılmama rağmen onun mesleğine yaptığı katkının milyonda birini henüz yapamadım . Başarıyı ve üretimi ancak çalışan azimli insanlara verir ALLAH . Müslüman TÜRKİYE olarak biz neden bu kadar teknolojinin gerisindeyiz ; seküler ve hristyan AVRUPA bizim neden bu kadar ilerimizde ; bunu cevabı burada yatıyor . Biz namaz kılmakla birlikte ; deli gibi çalışmanın da üretmenin de ibadet olduğunu ne zaman anlarsak o zaman uçuşa geçeriz.

kullandıgım namaz örneği dinsel anlam taşımıyor.günümüzde insanları gezi parklarında mı görücez yan yana kol kola sadece?hayır.
evet biz ilerleyemedik çünkü onlar vampirleri kurtadamları çıkardılar.onları haçla öldürüp dünya kadar para toplayıp teknolojileri için temel oluşturdular konu buysa.
paris,roma,varşova siz söyleyin Allah aşkına o meydanlarda avm mi var gökdelen mi var?türkiyedeki mimar sadece imzasını atıyor artık isminin kalıp kalmaması önemli değil,cebine ne kadar para giriyor ona bakıyor.Kimse işini düzgün yapmıyor,sadece kurallara uyuyor,emirleri yerine getiriyorlar.ne fikir sahibiyiz ne zevk sahibiyiz.artık sanayi dediğiniz bakkal manav gibi birşey oldu.her yer doldu taştı.çorluya gidin en güzel yeşillikleri de sanayi yaptılar ama yetmiyor ki sanayi çünkü 3.dünya ülkesiyiz sonuçta.siz sanayi kurup halkı küstürürseniz o halkın ne çalışma şevki kalır ne de vatanına bir hizmeti dokunur.

Ya arkadaşlar bu Kerneli downgrade mi yapmam lazım sırf bir program çalışmıyor diye (UFFFF).
Hiç ölmeyecek gibi bu dünya yarın ölecekmiş gibi öbür dünya için çalışmak lazım..(Ben 2. sinde çok kötüyüm Dua edin ama cennete gitmem için değil hidayete ermem için ...)
İnsanlar yaptıkları işler ile değerlendirilir.
***Bu yaz çantamı taşıyacak mühendis kadrosu süresiz kaldırılmıştır.(why is kolaver di ? (soup song))

Son düzenleme:
Saçmalıyorsunuz, hem öğretmen olayım devlette iş yapayım hem özel sektörde mühendise eşdeğer statüm olsun, yönetim kadrosunda olayım istiyorsunuz :) hepsi bir arada olmuyor canlarım. Siz bir diplomaya sahipsiniz diye kimse size makam mevki iş aş saygınlık vermez, zorunda da değildir. Yurt dışında bu işlerin böyle yürümediğini söyleyenler var. Ufku geniş insanlar için sınırların bir önemi yoktur. Gidip aynı standartları elde edebilirler ve zaten yurt dışında önemli araştırmalarda yer alan birçok türk var. Sorun sizlerin kafalarında sevgili öğretmenlerim. Sınırlarınızı kendiniz daraltıyorsunuz. Dünya sizin içinizde siz kendinizi küçük görüyorsunuz. Neden mi? insanlar size öyle davranıyor diye. Ve yardımı devletten bekliyorsunuz veya özel sektörden. Geçin bunları. Siz dik durun, dik durmayı bilin ardından hepsi eğilecektir önünüzde. Eziklenmeyin, güçlü olun. Burada laf dalaşıyla bir yere varamazsınız.

Saçmalıyorsunuz, hem öğretmen olayım devlette iş yapayım hem özel sektörde mühendise eşdeğer statüm olsun, yönetim kadrosunda olayım istiyorsunuz :) hepsi bir arada olmuyor canlarım. Siz bir diplomaya sahipsiniz diye kimse size makam mevki iş aş saygınlık vermez, zorunda da değildir. Yurt dışında bu işlerin böyle yürümediğini söyleyenler var. Ufku geniş insanlar için sınırların bir önemi yoktur. Gidip aynı standartları elde edebilirler ve zaten yurt dışında önemli araştırmalarda yer alan birçok türk var. Sorun sizlerin kafalarında sevgili öğretmenlerim. Sınırlarınızı kendiniz daraltıyorsunuz. Dünya sizin içinizde siz kendinizi küçük görüyorsunuz. Neden mi? insanlar size öyle davranıyor diye. Ve yardımı devletten bekliyorsunuz veya özel sektörden. Geçin bunları. Siz dik durun, dik durmayı bilin ardından hepsi eğilecektir önünüzde. Eziklenmeyin, güçlü olun. Burada laf dalaşıyla bir yere varamazsınız.
Ben 8 senedir çalışan bir mühendis olarak teknik öğretmen arkadaşların mühendis olmasından korkmuyorum ; yadırgamıyorum da ; ama aradaki fark derslerini vermeleri gerektiğini söylemiştim ki zaten uygulama da bu yönde olacak ; zaten birinci sınıf fen adamı olarak piyasada bir çok noktada muadil olabiliyorlar mühendislere ; piyasada zaten olan insanlara gelmeyin sizi istemezük demek saçmalığın dik alası :) ALLAH herkesin rızkını verir ; çalışana emek harcayana hemde daha çok verir ; seninde rızkını verir ALLAH sen rahat ol bu konuda :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri