arkadaşlar bugun arkadas söyledi bu 2012 kpss tef cok öğretmen alınacakmış bunun dogruluk payı varmı

her yıl aynı şey zaten söyleniyor ama bu güne kadar birkaç bölüm hariç, alınan teflilerin sayısı bir elinin parmaklarını geçmedi. Ben kesinlikle şahsi düşüncemi söylemiyorum, tamam gördüğüm aktarıyorum. Bu yılda geçen bir kaç yıl olduğu gibi sadece Din kültür öğretmeni ( hemde 10.000'lerle ifade ediliyor), ilahiyatçı ( kur'an ve arapça dersleri için) bilgisayar öğretmenleri, okul öncesi ve ingilizce öğretmenleri alınacak. Zaten artık sözleşmeli öğretmen alımıda kalktı. Bu yüzden alımlar yanıltıcı rakamlarla değil net olacak. Önceden herkes şu bölümde hiç atama yoktu ama bu sene 70 kişi alındı gibi şeyler diyordu. Halbuki yetkili kişiye sorduğumuzda bunun sadece 8 kişisi kadrolu atanmış, geri kalanının hepside sözleşmeli yani asgari ücretle çalışacak olanlar. Kİmsenin hevesini kırmak istemem ama her zaman gerçekçi olmak lazım, bi umut diye yola çıkıpta pişman olmak en kötüsü. Yani şu oldu bu oldu kesin bu sene atanırız diyen arkadaşlar umutlarını yitirmesinler ama birazda gerçekleri görsünler.

Bilgisayar teknik öğretmeni ve bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmenliği kadroları ayrı ayrı mı açılıyor yoksa aynı kontenjan içerisinde rasgele(puana göre) mi atanıyor bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir misiniz acaba

Bilişim teknolojileri adı altında tek alım yapılıyor diye biliyorum

iyi de bu çok saçma olur ki ya birisi teknik öğretmen ve atanacağı okullar ve kontenjanları farklı diğeri farklı okullar ve farklı sayıda kontenjan garip bir durum olur anlamak zor gerçekten meb i.

Arkadaşlar,
Özellikle Teknik eğitim mezunu meslektaşlarımın bir hayli sıkıntıda olduğunu görerek sizlerle birşeyler paylaşmak istededim.
Bildiğiniz üzere Teknik Eğitim Fakülteleri kapandı yani artık Teknik Öğretmen Yetiştiren herhangi bir kurum yok.
Katsayı kalktığından beridir Teknik ve Meslek Liseleri bir hayli rağbet görmeye başladı.
Hükümet kanadından gelen açıklamalara dayanarak Mesleki Eğitime Hak edilen değerin verileceği önümüzdeki yıllar içerisinde görülecektir.

Sizlerin ufkunuzu açmak bakımından bazı örnekler vermek istiyorum.

Matematik Öğretmeni 86,992 481 Kişi

Türkçe Öğretmeni 86,834 546 Kişi

Fen ve Teknoloji 86,962 639 Kişi

Görüldüğü gibi bazılarının işleri bizlerden daha zor ki gün geçtikçe lehimize işleyen bir durumda ortadayken sakın umutsuzluğa düşmeyin.

'Üzülme' der Mevlana ve;
"bir yandan korkun bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun;
tek kanatla uçulmaz zaten.
sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil kilimin tozunu almaktır.
Allah sana sıkıntı vermekle kirini, tozunu alır,
niye kederlenirsin?
taş taşlıktan geçmedikçe,parmaklara yüzük olamaz.
yüzük olmayı dileyen taş,ezilmeyi yontulmayı gözealmalıdır"
MEVLANA

Son düzenleme:
Teknik eğitim fakülteleri kapatılmıştı, Fakat marmara ve gazi için vazgeçilmiş, devam edecekmiş

Teknik eğitim fakülteleri kapatılmıştı, Fakat marmara ve gazi için vazgeçilmiş, devam edecekmiş

Belki yeniden açmak istenmiş olabilir, ama marmara tef kapandı. Siz nerden duydunuz, kaynak ne acaba?

slymn58 arkadaş, arkadaşlar doğru söylüyor. Marmara ve Gazi tef'in kapandığı falan yok. Her ne kadar teknik öğretmen alımı az olsada yıllar snra meslek liseleri için tekrar teknik öğretmen açığı doğacaktır mutlaka. Şu an mezun olarak zaten doygunluk var. Zaten herkesin atnamama sebeplerinden biride bu. Yoksa sen meslek liselerinde derse mühendisler girsin istiyosan o ayrı mesele. Ben bölüm başkanının ve ve hocaların ağzınan duydum. Gazi ve Marmara kesin açık. Bu arada benim Marmara.

slymn58 arkadaş, arkadaşlar doğru söylüyor. Marmara ve Gazi tef'in kapandığı falan yok. Her ne kadar teknik öğretmen alımı az olsada yıllar snra meslek liseleri için tekrar teknik öğretmen açığı doğacaktır mutlaka. Şu an mezun olarak zaten doygunluk var. Zaten herkesin atnamama sebeplerinden biride bu. Yoksa sen meslek liselerinde derse mühendisler girsin istiyosan o ayrı mesele. Ben bölüm başkanının ve ve hocaların ağzınan duydum. Gazi ve Marmara kesin açık. Bu arada benim Marmara.

Bende marmarada okuyorum. Ama benim anlamadığım nokta eğer kapatılmadıysa niye altdan öğrenci gelmiyor, alım yapılmıyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri