tek yönlü swiçh

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar IP 65 swiçh lazım ancak tek kontak verecek yani swiçhi makineye montaj yaptığımda hareketli mekanizma swiçhe çarptığında bana +24 volt verecek mekanizma geri döndüğünde swiçhe çarptığında voltaj vermeyecek yani joistiği IP 65 swiçhe uyarlayın varmı böyle bir swiçh yada farklı bir cihaz parça vb

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yapmak istediğini tam anlayamadım ama eğer sorduğun olay aynı düzlemde ileri-geri hareket eden bir cisim
ileri yönde hareket ederken swiche çarptığında kontak versin geri yönde swiche çarptığında kontak vermesin
istiyorsan bu şekilde piyasada swichler var.

Ben de ne istediğini tam olarak anlayamadım ama tek yönde sinyal veren limit switchler piyasada mevcut. Bu limit switchler mafsallı oluyor. Tek taraf giderken hareketli mekanizma switche çarptığında çıkış veriyor, hareketli mekanizma geri döndüğünde ise limit switche çarpmasına rağmen, limit switchin ucu mafsaldan bükülerek hareketli parçadan sinyal vermeden kurtuluyor. Şekli ve çalışma biçimini eklediğim resimden de anlayabilirsin.
tek yönlü limit switch.jpg

Ben de ne istediğini tam olarak anlayamadım ama tek yönde sinyal veren limit switchler piyasada mevcut. Bu limit switchler mafsallı oluyor. Tek taraf giderken hareketli mekanizma switche çarptığında çıkış veriyor, hareketli mekanizma geri döndüğünde ise limit switche çarpmasına rağmen, limit switchin ucu mafsaldan bükülerek hareketli parçadan sinyal vermeden kurtuluyor. Şekli ve çalışma biçimini eklediğim resimden de anlayabilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 19379
arkadaşa teşekkür ediyorum.benim anlatmak istediğim swivh buydu

teşekkürler arkadaşlar buldum ancak daha orjinalini buldum ben BERNSTEIN marka işimi gördü

Bunlardan takarak toz su geçirmez yapılabilinir. Darbe akım anahtarı da kullanabilirdiniz.
F-2-Position-SPST-Toggle-font-b-Switch-b-font-with.jpg

herkese emeği geçenlere teşekkür ederim ben boşuna sürekli bu siteden ayrılmayın ziyaret edin demiyorum mesleğimin %30 kısmını buradan öğrendim herkese teşekkürler karşımıza bu şekilde sürekli mekanik sorunlar çıkıyor

nette "mikro limit switch" diye araştırırsan istediğin ürüne ulaşırsın.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri