Tek yönlü akım iletimi sağlamak

fatatug

Üye
İyi günler. Evimde 220V 1A AC güç üreten sistem var. Bunu evin içinde şehir şebekesine bağlayacağım. Evin içinde kullandıktan sonra ürettiğim elektrik enerjinin fazlasının şehir şebekesine çıkmasını engellemek için takabileceğim bir cihaz var mı? Yani akım girsin ama çıkmasın. Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Zaten o sigortayı kapamaz isen havai fişek gösterisi başlar.:D

İyi günler. Evimde 220V 1A AC güç üreten sistem var. Bunu evin içinde şehir şebekesine bağlayacağım. Evin içinde kullandıktan sonra ürettiğim elektrik enerjinin fazlasının şehir şebekesine çıkmasını engellemek için takabileceğim bir cihaz var mı? Yani akım girsin ama çıkmasın. Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.
Burda ifadelerde yanlışlar var ve kafa karıştırıyor.
1. Bu üretilen güç evinize yetiyorsa zaten şebekeye ihtiyacınız kalmaz. İlk olarak şebekeden izole etmelisiniz, arkadaşlar bahsetmiş bir kaç sakıncasını, terslik yaşamasanız bile o hatta mahallede Bakım yapan ekipleri elektriği kestiklerini düşündüklerinden işleme koyulurlar, fakat sizin sistem enerji vermeye devam ettiğinden onların hayatları tehlikeye girer,
2. "kullandıktan sonra" zaten tüketmiş olduğunuz bir şey nasıl nereye çıkabilir? Anlık 1/1 üretim yapıp tüketirsen geriye 0 (sıfır) kalmaz mı? Yani fazlası diye bir ikileminiz kalmayacaktır. Mesela tek içimlik bir gıda ürünü tükettiniz fazlasını ne yapayım sormak gibi oluyor.

Biraz felsefeye konusuna girer gibi oldu, teğet geçti diyelim :).

İlla ihtiyaç var ve maliyeti sizi kurtarıyorsa ATS öneririm.
https://www.google.com/search?q=şeb....69i57j0l5.14800j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Muhtemelen on-grid inverter ile üretilen elektriği direkt evde prize giriyor ve tüketim yoksa üretilen şebekeye kaçıyor. Sorduğu bu. Bunun için hazır birşey yok diye biliyorum ama yapılamaz değil.

Yönlü aşırı akım koruma rölesi var monofazlı . Acaba tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri