Tek yönlü akım iletimi sağlamak

fatatug

Üye
İyi günler. Evimde 220V 1A AC güç üreten sistem var. Bunu evin içinde şehir şebekesine bağlayacağım. Evin içinde kullandıktan sonra ürettiğim elektrik enerjinin fazlasının şehir şebekesine çıkmasını engellemek için takabileceğim bir cihaz var mı? Yani akım girsin ama çıkmasın. Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

silvestir

Uzman Üye
Yok

yunusx

Üye
giriş sigortası kapatılırsa olur şehir şebekesiyle bağlantı kesilir

peugeot98

Paylaşımcı üye
Zaten o sigortayı kapamaz isen havai fişek gösterisi başlar.:D

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
İyi günler. Evimde 220V 1A AC güç üreten sistem var. Bunu evin içinde şehir şebekesine bağlayacağım. Evin içinde kullandıktan sonra ürettiğim elektrik enerjinin fazlasının şehir şebekesine çıkmasını engellemek için takabileceğim bir cihaz var mı? Yani akım girsin ama çıkmasın. Cevaplarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.
Burda ifadelerde yanlışlar var ve kafa karıştırıyor.
1. Bu üretilen güç evinize yetiyorsa zaten şebekeye ihtiyacınız kalmaz. İlk olarak şebekeden izole etmelisiniz, arkadaşlar bahsetmiş bir kaç sakıncasını, terslik yaşamasanız bile o hatta mahallede bakım yapan ekipleri elektriği kestiklerini düşündüklerinden işleme koyulurlar, fakat sizin sistem enerji vermeye devam ettiğinden onların hayatları tehlikeye girer,
2. "kullandıktan sonra" zaten tüketmiş olduğunuz bir şey nasıl nereye çıkabilir? Anlık 1/1 üretim yapıp tüketirsen geriye 0 (sıfır) kalmaz mı? Yani fazlası diye bir ikileminiz kalmayacaktır. Mesela tek içimlik bir gıda ürünü tükettiniz fazlasını ne yapayım sormak gibi oluyor.

Biraz felsefeye konusuna girer gibi oldu, teğet geçti diyelim :).

İlla ihtiyaç var ve maliyeti sizi kurtarıyorsa ATS öneririm.
https://www.google.com/search?q=şebeke+jeneratör+transfer+panosu&oq=eşebeke+jeneratör&aqs=chrome.2.69i57j0l5.14800j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
mıknatıslı devir daim motorumu ? yoksa fuel cell mi

silvestir

Uzman Üye
Muhtemelen on-grid inverter ile üretilen elektriği direkt evde prize giriyor ve tüketim yoksa üretilen şebekeye kaçıyor. Sorduğu bu. Bunun için hazır birşey yok diye biliyorum ama yapılamaz değil.

Konu Sah
fatatug

fatatug

Üye
Yönlü aşırı akım koruma rölesi var monofazlı . Acaba tavsiye ettiğiniz bir marka var mı?

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,065
Kullanıcılar
390,591
Son üye
kayacık

Yeni konular