Tek priz topraklama hakkında

Topraklama + Kaçak akım + İlk kademe = KOVA YOK;)
Toprak veya kaçak akim imkanimiz olmadigi için guvenilir bir yol ariyorum kova gibi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kova son kararınız ise :),daldırma tip ısıtıcı,pilastik kova kullanın mesela.

Topraklama yerine sadece kacak akim rolesi taktirsak hayati tehlikesi olan carpilmalarin önüne geçer mi
Elektrikci geldi az once, bizim isiticiyi takan. Elektrikli sofbene sifirlama yaptığını söyledi. Bir problem oldugunda salterleri attirir elektrik çarpmaz dedi fakat adama hic güvenmiyorum. Bu sekilde koruma saglar mi?

Şebekede bir arıza olursa,sizide sıfırlar Allah korusun.Topraklama olmadan kaçak akım,çarpıldıktan sonra ! an-
cak korur.

Şebekede bir arıza olursa,sizide sıfırlar Allah korusun.Topraklama olmadan kaçak akım,çarpıldıktan sonra ! an-
cak korur.
cak korur.
Keske butun elektrikciler bu sekilde bilinçli olsa. Adama en azından kar taksaydin dedim, anasigortaya baglayip sifirlama yaptim. Bir sey olmaz, kaçak olursa sigorta atar dedi...

Keske butun elektrikciler bu sekilde bilinçli olsa. Adama en azından kar taksaydin dedim, anasigortaya baglayip sifirlama yaptim. Bir sey olmaz, kaçak olursa sigorta atar dedi...
Bende 1 priz için topraklama derdine düştüm kardeşim sana ulaşabileceğim bir mail adresi veya bir şey var mı? ne kadara mal oldu senin bu proje? bende mutfağa kombinin bağlantısı için böyle bir mecburiyet içerisindeyim.

Selam..
Sn. "debruyne"
Ortalama olarak ve varsayım ile düşünür isek (reel olarak algılamayın, yapılacak tesisata ve bölgeye göre değişkenlik gösterebilir);
1 adet ortalama ölçülerde topraklama çubuğu 100-150TL
30 metre 4'lük kablo 70-100 TL
Sarf malzeme 10TL
İşçilik 150TL olarak baz alırsak.
330-410 TL arasında bir fiyat çıkar.
Sizin için bir öngörü olmuştur umarım.

Selam..
Sn. "debruyne"
Ortalama olarak ve varsayım ile düşünür isek (reel olarak algılamayın, yapılacak tesisata ve bölgeye göre değişkenlik gösterebilir);
1 adet ortalama ölçülerde topraklama çubuğu 100-150TL
30 metre 4'lük kablo 70-100 TL
Sarf malzeme 10TL
İşçilik 150TL olarak baz alırsak.
330-410 TL arasında bir fiyat çıkar.
Sizin için bir öngörü olmuştur umarım.
45 TL'ye anlaştım sorun yok cevabınız ve yardımınız için teşekkürler. Bakır kaplı çubuk ve 5 metre kablo ile mutfaktan kombinin altından delip seyyar topraklama alıp prize vereceğiz. Sayaçtan gitse sol taraf gaz borularıyla kaplı alttan gitmesi için fayans beton delinmesi lazım, sağdan gidecek yer yok. ön bahçede ki alanlar kullanılıyor hidrafor pompa var yerden su çıkıyor bizim memleketin 4 metre altı su. bahçe ortasında yarım metre aşağısı doğalgaz borusu geçiyor sol tarafada götürmek mesele kanalizasyon sistemi var. en iyisi mutfağı delip çıkarmak olacak birde ucuz yollu yöntem içimiz rahat olsun en azından.

Merhaba..
45 TL mi yoksa yazım yanlışı mı var?
Sanırım giriş kat.
Birde şöyle bir genelleme vardır. "En kolay iş en iyi iştir" ;)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri