Tek priz topraklama hakkında

o şobenin hattı saatten alınmış ise bahçeye uygun yrere kazık çakılabilir...
Binanın butun tesisatı 2 kablodan olusmakta. O yuzden tek priz topraklatmasini bile camdan asagidaki bahceye yaptik. Banyo da cok ücra bir köşede camsiz bir yer. Saat dediginiz olay buna rağmen ise yarar mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
o kablo bahçede çeşmeye filan bağlı? nasıl elektrikçi bu insanlar?

o kablo bahçede çeşmeye filan bağlı? nasıl elektrikçi bu insanlar?
Yere demir çubuk sapladi ve o sekilde topraklama yaptı. Bakir olmasini istedigimi söyledim ama maliyet dedi ona da boynumuz büküldü. Butcem olunca demir çubuğu bakirla degistirtmeyi dusunuyorum eğer topraklama duzgun çalışırsa. Bina ise tamamen arıza. Asagida kazan dairesi var. Onun dahi topraklamasi yok

Yere demir çubuk sapladi ve o sekilde topraklama yaptı. Bakir olmasini istedigimi söyledim ama maliyet dedi ona da boynumuz büküldü. Butcem olunca demir çubuğu bakirla degistirtmeyi dusunuyorum eğer topraklama duzgun çalışırsa. Bina ise tamamen arıza. Asagida kazan dairesi var. Onun dahi topraklamasi yok
Bahçeden prize topraklamayi cektik fakat kacak akim rolesi henuz takmadik. Onun siparişini internetten verdim gelince taktiracagim 1x25 30mA seklinde siemens in bir kar ını aldim. Elektrikci bana o kacak akim rolesini seyyar yapacağını, 3lu priz seklinde yapıp evden tasinirken yanımda goturebilecegimi soyledi. O yaptığı guvenli mi acaba? Acikcasi adama pek güvenmiyorum

galvanizli kazık o megerle ölçtü mü? bakır ile değiştirmene gerek yok megerle ölçülüp uygun mu? bakılmalı.

galvanizli kazık o megerle ölçtü mü? bakır ile değiştirmene gerek yok megerle ölçülüp uygun mu? bakılmalı.
Ölçum yapilmadi ama bilgisayardaki elektrik verme olayı tam cozulmediginden yarin tekrar gelecek ve olcum cihazıyla gelecekmiş. Çubuk konusunda ise galvaniz değil malesef demir sanirim. Cunku ben bu olur mu diye sorduğumda bakir galvaniz ve demirle yapılması uygun demişti

http://www.gataelektrik.com/topraklama-fiyatlari/
okan_grup_2012_1.jpg

Topraklama olmazsa olmazdır.Ani ısıtıcının,sadece ilk kademesini kullanmayada alışın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri