Tek Priz Sorunu

Alperenc25

Üye
Herkese merhaba odam da sadece 1 adet buat var ve muhtemelen bu prize bağlı. Benim isteğim karşı duvara da bir priz takmak önerileriniz nelerdir acaba? Şimdiden teşekkür ederim
WhatsApp Image 2020-04-26 at 18.55.16.jpeg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese merhaba odam da sadece 1 adet buat var ve muhtemelen bu prize bağlı. Benim isteğim karşı duvara da bir priz takmak önerileriniz nelerdir acaba? Şimdiden teşekkür ederim
Ekli dosyayı görüntüle 63774
Meslekten olmadığınızı düşünüyorum.
Kendiniz yapmak istiyorsanız önerim:
Karşı duvara kadar olan kablo güzergah mesafesini ölçüp o uzunlukta seyyar grup priz yaptırıp diğer ucuna 1 topraklı fiş bağlatıp mevcut prizden uzatma şeklinde karşıya götürmeniz. Kabloyu süpürgelikler üzerinden kroşe ile sabitlerseniz temiz işlem olur.
Buattan alacam ve kendim yapacam diyorsanız... Yetkili bir elektrikçi çağırmanızı öneririm.

Aynı sorun bendede var. Aklıma şöyle bir fikir geldi. Priz olmayan duvarın arkasındaki odanın prizinden bu duvara paralel hat yapabilirmiyim. Duvardan prizi takabileceğim kadar delik açıp arkadaki prizren faz nötr ve topraklama kablosundan ek alsam ve prize bağlasam olurmu acaba.

Aynı sorun bendede var. Aklıma şöyle bir fikir geldi. Priz olmayan duvarın arkasındaki odanın prizinden bu duvara paralel hat yapabilirmiyim. Duvardan prizi takabileceğim kadar delik açıp arkadaki prizren faz nötr ve topraklama kablosundan ek alsam ve prize bağlasam olurmu acaba.
Olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri