tek plc ile 10 hmi haberlesirmi ?

ilhano1978

Üye
arkadaslar bir üretim hattında bir tane plc kullanıp tüm bilgileri burada toplamak istiyorum.Fakat uretim hattında yaklasık 10 tane daha hmi kullanmam gerek.Burada iki secenek var.1.secenek her hmi için bir plc ve bu plc ler diğerleri ile haberlescek.

ikinci secenek bir plc ve 10 adet hmi ..10 hmi yı bir plc ile eternet yada modbus ile haberlestirmek..ikinci secenek konusunda bilgisi olan arkadasların yorumlarını alabilirmiyim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ethernet portlu GMTCNT ekran kullanir iseniz, bu ekranlar MODBUS TCP protokolu ile birbirleri ile haberlesirken, bu ekranlardan birine RS485 portundan bagli PLC ile de bu panel uzerinden erisebilirler.

abb plc de tcpıp den 12 ye kadar bağlantı desteklenir. hangi plc,hangi hmı??*

Ethernet portlu GMTCNT ekran kullanir iseniz, bu ekranlar MODBUS TCP protokolu ile birbirleri ile haberlesirken, bu ekranlardan birine RS485 portundan bagli PLC ile de bu panel uzerinden erisebilirler.

rs485 portundan baglı olan plc ile diğer hmi adreslerinede erişebilirmiyim.?

Gmtcnt duzeneginde hmi lar plc yi sanki kendilerine bagliymis gibi gorurler. Yani tum registerlara ulasip okuyup yazabilirler

KİNCO internetli ekran kullanmanızı tavsiye ederim 7 tane ekran ve 5 plcli bi sistemi devreye almiştim aynı ağa bağladıktan sonra her ekrandan her plcnın datasına cok rahat bir şekilde ulaşıyorsunuz plcnız internetli olsun yeter iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri