tek katlı bina haberleşme

ahmet114

Üye
merhabalar tek katlı yerde 10 oda var bu odaların balkon kapısına sensör gibi bir şey koymak istiyorum bu kapılar akşam saat 17 de aktif olacak sabah 8 de deaktif olacak.akşam balkon kapısı açıldığında alarmla beraber kapısında ışık yansın yada katta bir yerde bunu görmek istiyorum .bir yerdende reset attığımda sistem normale dönecek nasıl bir şey yapabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

acil yardım bilgisi olan arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bunu kendınmı yapmak isitiyorsunn birde reset yapınca normale donsun demıssın bu kapı kapanınca reset yapıcan galıba degilmi

Son düzenleme:
Merhaba;
Kapı kapanınca reset yapmak istiyosa hiç uğraşmasın her kapıya buzdolabı kapı swichi gibi birşey koysun kapı açıldığında swiche bağlı alarm çalsın kapandığında sussun. Zaman ayarınıda beslemesini zaman ayarlı prizle yaparsa istediği zamanlar aktif olur.

bir şekil gönderme şansın varmı

Ben dolap kapısından tarif ettim sen istediğin bi kapıya uygulayabilirsin.Zaman ayarı çıkış verdiği saat aralığındayken kapı açılırsa switchten alarm beslemesini tamamlayıp alarmı öttürücek. Burda tek dikkat etmen gereken nc(normalde kapalı) kontaklı switch kullanmak olacak o kadar. No (normalde açık) kullanırsan tam tersi kapı kapatılırsa alarm öter.

Ekli dosyalar

• kapı switch.jpg
    kapı switch.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 20
Evet

Devil 55 odam var bayağı bir masraflı olur bu sistem bana değilmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
yani biraz masraflı olur fakat rahat edersin kim cıktı derdıne dusmesın ama camera daha mantıklı degılmı 1200 tl ye cozersın hem kayıt yapmıs olursun

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri