TEK HAT Şeması Nasıl Çizilir

Onur BOZ1

Üye
İyi günler ben 4.sınıf elektrik elektronik müh. öğrencisiyim kendimi geliştirmek için sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum şuan da ilgimi tek hat şemaları çekiyor bazı derslerin içerisinde çizik ancak gerekli donanımı sağlamadı bende bunları çizebilmek için gerekli bilgi birikim nelerdir? yardımcı kaynak aradım ancak elle tutulur bir şeye denk gelemedim bu konuda fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle merhaba
Tek hat şemasını olabildiğince herkesin anlayacağı şekilde basit çizilmeli veya anlayacağı notlar bırakılması gerekir çünkü herkes bir başkasının gördüğünü göremiyor
Sonra kablo kesitleri olsun mesafeye göre uygun hesaplanmalıdır ve yapılabilir se kısa devre hesabları yapılmalıdır
Ama bunlar bile az çünkü hermişde yeni öngörülmeyen blgiler gerekiyor en doğrusu daha önceden deneyimi olan yada aktif olarak çalışan biri ile beraber bir kaç çizim yapmak sonrasında ana fikiri edinmiş olursun benim şahsım ca kabul gördüğüm düşencemdir iyi çalışmalar dilerim

Öncelikle merhaba
Tek hat şemasını olabildiğince herkesin anlayacağı şekilde basit çizilmeli veya anlayacağı notlar bırakılması gerekir çünkü herkes bir başkasının gördüğünü göremiyor
Sonra kablo kesitleri olsun mesafeye göre uygun hesaplanmalıdır ve yapılabilir se kısa devre hesabları yapılmalıdır
Ama bunlar bile az çünkü hermişde yeni öngörülmeyen blgiler gerekiyor en doğrusu daha önceden deneyimi olan yada aktif olarak çalışan biri ile beraber bir kaç çizim yapmak sonrasında ana fikiri edinmiş olursun benim şahsım ca kabul gördüğüm düşencemdir iyi çalışmalar dilerim

cevabınız için teşekkür ederim dikkate alacağım iyi günler

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri