Tek hat şeması (sıngle lıne dıagram) autocad - eplan transfer konusunda yardım ihtiyacı

samet_c

Üye
Merhabalar

Autocad'te çizilmiş bir tek hat şemasını EPLAN IEC Standardına çevirmeye çalışıyorum. 1 sayfa boyutunca ancak bu konuda tecrübesiz olduğum için (benim alanım otomasyon panoları üzerine) özellikle bu konuda tecrübe sahibi uzman arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Orjinal Autocad şemayı ve hazırladığım EPLAN IEC şemasını koydum. Kontrol edip yanlışlarımı bildirecek herkese çok teşekkür ederim. Lütfen küçük büyük demeden herşeyi iletiniz.

Özellikle karmaşıklı veya sistemin yanlış dizayn vb. konulardan daha çok doğrudan sembollerin çevrilmesinde çevirmede bir hata var mı şeklinde kontrol edebilir misiniz? Çünkü burada benimle ilgili kısım bu. Diğeri zaten hazır geldi.

Ayrıca bugün akşama kadar teslim etmem gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• AUTOCAD_Single Line Diagram Model.pdf
    359.5 KB · Görüntüleme: 95
  • EPLAN_Single Line Diagram Model.pdf
    195.7 KB · Görüntüleme: 64
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri