Tek fazlı motor sarılınca devri düşer mi

dandan54

Üye
Merhaba ustalar elimde 100 Luk komporesorden çıkma 2.2 kW 2800 de tek fazlı motor var, bunu odun kesme dairesine takdim motor haşlamış yaktik.Bobinajciya verdim sardı çalışıyor ama devri 2000 gibi,üzerinde alüminyum sargı varmış bakir sarildi
sarımdan mi fark eder mi.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motor çin malı ve alüminyum sargılı idi bakır sardı ,sanırım sargı telinide ince kullandı gibi bilemiyorum.Daire öncekinden ağır dönüyor dikkat edersek belli oluyor sarımda Boyle şey oluyormu merak ettim.Cevabınız için teşekkürler.

Bakır Alüminyuma,Alüminyum Bakıra çev-
rilebilir.Motor,600-750-1000-1500-3000
devir olur.Bu devirlerden 5-10-20 eksik ola-
bilir.Fazla fark varsa,bobinaj hatalı demek-
tir.

Herkese kolay gelsin orijinal değerlerde sarılmış olsaydı verilerinde değişiklik olamazdı.
Muhtemelen farklı değerlerde sarılmış.
yeni sarım yapmadan motor sıcaklığını direnç metodu hesabı ile kontrol ederek kondansatör değerini yükselterek devir artımı sağlayabilirsin.

Δt = R2-R1/R1.k + (t1)- (t2-t1)

Δt = Sargı sıcaklığı

R1 = Soğuk sargı direnci

R2 = Sargının rejime girdikten sonraki max. Sıcaklığı

k = 234,5

t1 =İlk ortam sıcaklığı

t2 = Son ortam sıcaklığı

izolasyon sınıfı muhtemelen "F" sınıfıdır bulacağın değer 115 C dereceyi geçmemelidir.

Son düzenleme:
Herkese kolay gelsin orijinal değerlerde sarılmış olsaydı verilerinde değişiklik olamazdı.
Muhtemelen farklı değerlerde sarılmış.
yeni sarım yapmadan motor sıcaklığını direnç metodu hesabı ile kontrol ederek kondansatör değerini yükselterek devir artımı sağlayabilirsin.
üzerinde çift kondansatör var daimi olanımı yükseltmek lazım.
Usta motoru çalıştırdı 0 akım cekti dedi motor cabuk ısınmaz dedi öylemi olması lazım.

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, aslında böylede işimi görür ama kafama takıldı bilgilenmek istedim sağolun.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri