Tek fazlı aspiratörün dönüş yönü

foto koysanıza...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Video nasil yükleniyor ?
Hem resim hem video aticam..resim ve video hazir..resim atiyorum ama video yukleyemiyorum bi yolu varmıdır?

Motorun dönüş yönü değişimi için ana sargı veya yardımcı sargı uçları değiştirilir. Sargı uçlarını değiştirerek aslında akım yönünü değiştirmiş oluyoruz. Eğer sargılardan motor klemensine üç uç çikarilmışsa akım yönünü değiştirmek mümkün değil. Fakat siz değiştiğini iddia ediyorsunuz. Bu yüzden nasıl yaptığınızı öğrenmek için merakla bekliyoruz.

Motordan üç uc çıkıyuorsa,Ana ve yardımcı sargının birer ucu müşterek baglanmıştır, Dışarı çıkan bir uc; ana sargı, Bir uç, müşterek uç, diğer uç. yardımcı sargıdan kondansatöre giden ve dışarı çıkarılan kondansatörün diğer ucudur. Yön değiştirmek için, sargı açılır, müştere bağlanmış uç açılır, ve sargılardan birisi kendi arasında yer değiştirilir ve yine müşterek uç dışarı çıkarılır.
Yeterınce açıklayabildim ve sınavı geçdimmi ?
Ben sargı ucu değiştirmek için bobinajcıya gidin derken, her klesin bunu yapamayacağı için belirtmişdim.

Video yukleyemiyorum ama bu sekilde tarif edeyim..klemenslerdeki mavi olan kablo ortak uç.kahve ana sargı(80 ohm),siyah yardimci sargı(70 ohm) ucu..kondansatör uçları da bu sargilara bağlanmış..ortak uca ve ana sargiya faz notr verilmis..resimlerde görüldüğü gibi kondansatör uclarina karsilik gelen ana sargı ve yardimci sargının uçlarını yer degistirdiginiz de saga veya sola donuyor fan..videosunu da cektim donus yönlerini ama yukleyemiyorum..elinizde varsa boyle bir fan sizde deneyebilirsiniz.
IMG_20190518_084211_HDR.jpeg
IMG_20190518_083458_HDR.jpeg

Motorun dönüş yönü değişimi için ana sargı veya yardımcı sargı uçları değiştirilir. Sargı uçlarını değiştirerek aslında akım yönünü değiştirmiş oluyoruz. Eğer sargılardan motor klemensine üç uç çikarilmışsa akım yönünü değiştirmek mümkün değil. Fakat siz değiştiğini iddia ediyorsunuz. Bu yüzden nasıl yaptığınızı öğrenmek için merakla bekliyoruz.
Telefondan foruma video nasıl yukleniyor birisi anlatsin merakinizi gidermis olucam inşallah..varsa fan kendiniz deneyin gozlerinizle gorun.[emoji106]

akıllı telefondaki gmail hesabınızla, şifrenizi bilmeniz gerekliydi galiba, youtube üye olabilirsiniz..

youtube üyeliğiniz yoksa videonuzu en hızlı şu sitelere dosya diye yükleyin oradan isteyen bakabilir..

video ne kadar kısa ve küçük çözünürlükte olursa dosya fazla büyük olmaz işiniz kolaylaşır..

yüklenince site bağlantı linki verir onu foruma yorumunuzda eklersiniz tıklayıp bakarlar..

https://www.dosyaupload.com/

https://megaup.net/

Nasıl yapıldığını elli kere anlattim.bi zahmet ellerine bi fan alip denesinler inanmayan veya merak edenler..buraya atilsa yukleyecektim.

Yardımcı sargı ile kondansatör seri ana sargıya paralel olması gerekir. Sn @çaylakelektrikçi yaptığınız bağlantı değişikliği ile kondansatörü ana sargıya seri yardımcı sargıyı da bunlara paralel bağlamış oluyorsunuz. Yani doğru bir bağlantı şekli olmuyor.

Yardımcı sargı ile kondansatör seri ana sargıya paralel olması gerekir. Sn @çaylakelektrikçi yaptığınız bağlantı değişikliği ile kondansatörü ana sargıya seri yardımcı sargıyı da bunlara paralel bağlamış oluyorsunuz. Yani doğru bir bağlantı şekli olmuyor.
Ne diyim abi daha nasil anlatayim bilemiyorum..resim de yukledim donus yönlerini bi saga bi sola çalışır vaziyette video da cektim..ama yukleyemedim..yaptigim bağlantı dogru ve gayet guzel de çalışıyor..hayirli ramazanlar der susarim.

Ne diyim abi daha nasil anlatayim bilemiyorum..resim de yukledim donus yönlerini bi saga bi sola çalışır vaziyette video da cektim..ama yukleyemedim..yaptigim bağlantı dogru ve gayet guzel de çalışıyor..hayirli ramazanlar der susarim.
Yanlış anlaşılmasın ben yalan söylüyorsunuz demiyorum. Yaptığınız bağlantı şekli sağlıklı değil. Onu izah etmek istedim sadece.

yapılan.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri