Tek Faz 230 Vac 0.31 kW Motor Sürücü Devresi

fthahm

Üye
Merhaba arkadaşlar,
AC motor sürücülerle ilgili yardıma ihtiyacım var. elimde bir 230Vac 0.31 kW bir motor var. bağlantı şekline baktım ama hiç birşey anlamadım. şekli aşağıya ekliyorum. şimdiye kadar hiç ac motorla uğraşmamıştım. pic ile dc motor kontrolü step motor kontrolü yaptım. bu nedenle ac motorlara yabancıyım.
bu nedenle biraz araştırma yaptım. bir kaç ac motor sürücü deresi buldum fakat hiç birinde ters yöne nasıl sürülebileceğine dair bilgi yok.
fakat edindiğim bilgilerle MOC3041 ve triac kullanmam gerektiğini biliyorum. datasheetlerini indirdim inceledim fakar ters yöne sürmeyle ilgili bilgi bulamadım. bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler..

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri