Tek etkili silindiri sürekli çalıştırmak için gerekli olan sistem ? A+ A-

rizaaskar

Üye
Arkadaşlar ekteki sisteme benzer bir sisteme ihtiyacım var.

Sisteme pedal yardımıyla hava girişi yapıldığında silindirin sürekli ileri geri çalışmasını istiyorum. A+ A-

1. ? ile gösterdiğim elemanın adı neydi ?

2. Bu sistemde yaylı tek etkili silindir ve tek anahtar kullanacağım ( switch )

Sistemdeki valf bu işlem için uygun mudur ?

Automation Studio programında yapmaya çalıştım ama programda pnomatik anahtarın nerde olduğunu bir türlü bulamadım.

Ekli dosyalar

• 1212.jpg
    1212.jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 119
Son hali ekteki gibi.

Ekli dosyalar

• tarama0003.jpg
    tarama0003.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 91
Sanki devre hidrolik gibi gözüküyor. Geri hareketi yay ile yapacak ise 3 yollu 2 konumlu valf kullanman gerekir.

pedala basılı tuttugun surectemi yoksa pedala bas cek şeklindemi olacak ? eger pedala bas cek ile devamlı ileride kalacak ise yay geri dönüşlü valf işini görmez ama pedala bastığın sürece ileride kalacaksa 2 konumlu 4 yollu bir valf de işini görebilir

? ile gösterilen basınç jeneratörü

Devrenin hidrolik gibi gözükmesi programla uğraşırken sıkılmamdan kaynaklanıyor :)

Çalıştığımız firma elektronik şema kulanmam gerektiğini filan söyledi.

Ben basit mantıkla güzel bir devre yaptım. Yarın iş kalıbına bağlantısını yapacağım.

Çalışırsa yaşasın diye çalışmazsa yardım edin diye tekrar paylaşırım :)

Bu arada basınç jeneratörü tam olarak ne iş yapar.

Sisteme eklediğimde sürekliliği sağlıyordu.

Çok kullanışlı bişey sanırım :)

Nasıl çalıştığını açıklarsanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Arkadaşım ; sistem pedalla çalışacak diyorsun ama çiziminde elektro pnömatik valf kullanmışsın.Anlayamadım .Bu sistem elektro pnömatik mi yoksa sadece pnöamtik mi?
söyle yardımcı olayım

arkadaşım çözümü buldum gibi ama resimi buraya atamadım mesaj yazarsan yardımcı olurum

ben size bu sistemle ilgili yardımcı olabilirim istediginiz sistem galiba pnömatik ama programda yanlış elemanlar kullanmıssınz

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri