Tek butonlu zaman röleli ileri geri çalışan devre

qkhn16

Üye
Selamlar öncelikle ..

Bgn staj yerinde bana Tek butondan start stop düğme olarak kullanılan start verildikten sonra 3 fazlı asenkron motorun 30 sn sonra döndüğü devir yönünün tersine dönmeye başlayan bi devre çizmemi istedi ACİL bir şekilde yardımcı olursanız çok memnun olurum

sorunu cevaplama sana iyilik deyil kötülük yapmak demektir.
en iyisi staj yaptığın yedeki arkadaşlara açıkca yapamadığını söyle ve yardım iste ve öğren. belki biraz zor olur ama inanki senin için en iyisidir.

sorunu cevaplama sana iyilik deyil kötülük yapmak demektir.
en iyisi staj yaptığın yedeki arkadaşlara açıkca yapamadığını söyle ve yardım iste ve öğren. belki biraz zor olur ama inanki senin için en iyisidir.

Öneriniz için teşekkürler sorup öğreneceğimi biliyorum ama yinede şema aklımda bulunsa kötü olmaz.

bana kalırsa şema ezberleme kendin şeyler üretmeye çalış.
sonra karşına farklı bir devre çıkar o zaman gene bocalarsın.

Ileri geri çalışma devresini al karşına biraz düşün bakalım zaman rölesi ile nasıl çalıstırırım diye ikinci butonu silince nasıl çalışır?

Elektrik çizim ve simulasyon programları var bunlarla çalış
özelikle Edison 4 ve EKTS ilk başlama için çok idal programlar.ayrıca.Cad E Sımu programı da iyi bu programları forumdan indirebilirsin. programlar türkce bu nedenle çok kolay.
MEGEP ders dökümanlarıda çok kısa ve öz olarak bulabilirsin " Asenkron motor kumanda teknikleri " diye ara.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri