tek butonla hem ileri hem geri

xcem

Üye
arkadaşlar çok acil tek butonla çalışabilecek bir sitem lazım sistem
şöyle çalıcaktır
starta 1. basışta ileri
starta 2.basışta geri
starta 3.basışta sistem duracaktır

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Net görünüm için farklı kaydediniz.

Ekli dosyalar

• tek buton ileri geri.rar
    6 KB · Görüntüleme: 365
yha(sayın) arkadaşlar benim de sizden bi racam(ricam) olck(olacak)

Starta birinci basışta M1 motoru ileti yönde dönecek.Aynı starta ikinci basışta M1 moturu geri yönde çalışacaktır. Kumanda ve Güç devresini çiziniz

cevabını verirseniz çok memnun olcagım yardım lütfen

Lütfen türkçe cümleler kurunuz...
düzenleyen:elektronikmuh

sayın serhat 57 motoru nasıl durduracağız.Mesela o starta 3. kez basıldığında o motor dursa olur mu?

sayın serhat zaten söylediğinizi mesut kardeşimiz vermiş sizin tek istediğiniz herhalde stobu stop butonuyla yapacaksanız. diğer arkadaşın istediği starttan stobu kaldırırsanız sorun çözülüyor. aynı şey sayılır. bi röleyı eksik koyacaksınız.

Ekli dosyalar

• Yeni Klasör3.rar
    265 KB · Görüntüleme: 10
ileri geri bir de stop butonumuz var. 2 kontaktörümüz. 2 tane de svitch var.sitem garaj kapısı yapımı için kullanılacak.switcler kapının uçlarında.yalnız switchler mekanik yapıda oluğu için takılmalar olabileceğinden han gi durumda olursa olsun svith in kontak değişiminde kapının durması gerekiyor. kapının durması için svitchin kontak değişimi yeterli olmalı açık ta olabilir kapalı da.sadece değdiği anda kontak değişiminde durması gerekiyor.bunu yapabilirmiyiz.

ileri geri bir de stop butonumuz var. 2 kontaktörümüz. 2 tane de svitch var.sitem garaj kapısı yapımı için kullanılacak.switcler kapının uçlarında.yalnız switchler mekanik yapıda oluğu için takılmalar olabileceğinden han gi durumda olursa olsun svith in kontak değişiminde kapının durması gerekiyor. kapının durması için svitchin kontak değişimi yeterli olmalı açık ta olabilir kapalı da.sadece değdiği anda kontak değişiminde durması gerekiyor.bunu yapabilirmiyiz.

bu banada lazım.üzerinden 2 sene geçmiş ama bu devreyi verebilecek var mı?

bu banada lazım.üzerinden 2 sene geçmiş ama bu devreyi verebilecek var mı?

bir siviç mekanik olarak takılmış ise kontak pozizyon değiştirmiş durumda dır kapı stop pozisyonunda olur yani o yöne hareket etmez, oldu ki siviç kafası aşındığı, veya kırıldığı zaman ,siviç hiç görmediği zaman olabilir düşüncesi ile her iki yön için de harici limit sivici ve darbe emici sonlandırıcı mekanik takoz düşünüle bilir.

Merhaba arkadaşlar bana starta ilk basışta ileri yönde, ikinci basışta geri yönde çalışacak kumanda devresi lazım yardımcı olur musunuz çıkamadım işin içinden:(

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri