TEK BUTON İLE 2 FAZLI MOTORA YÖN VERME VE DURDURMA

djmehmet

Üye
ÖNCELİKLE HERKESE SELAMIN ALEYKÜM HAYIRLI İŞLER DİLİYORUM.SİZ DEĞERLİ USTALARIMDAN BURADA ÇÖZÜM BULACAĞIMA İNANDIĞIM Bİ SORUM OLACAKTI.BİRÇOK YERDE ARADIM PEK Bİ İÇERİK BULAMADIM.SORUM ŞU Kİ Bİ PANJUR VAR VE BU PANJURUN MOTORU AC 2 FAZLI VE BEN BUNU MÜMKÜNSE TEK BUTONLA SIRASIYLA "AŞAĞI - DURDURMA - YUKARI" POZİSYONLARINDA KONTROL ETMEK İSTİYORUM.TEK BUTONLU OLMASINI İSTEMEMDEKİ 1.SEBEP ELİMDE BULUNAN TEK RÖLELİ RF ALICISINI EKLEMEK.
2.SEBEBİ, 2 BUTONLU OLURSA RF KUMANDADAN PANJURU YUKARIYA KALDIR İŞLEMİ YAPTIĞIM DURUMDA İKEN YANLIŞLIKLA DUVARDAKİ PRİZDE AŞAĞI BUTONUNA BASIP MOTORA ÇİFT FAZ VERMEYİ NASIL ÖNLERİM.BUNUNLA İLGİLİ HAZIR MODÜLLER VAR ASLINDA AMA HEM BİRAZ TUZLU HEMDE İSTEDİĞİM ŞEY KULAĞA ÇOK ZOR GELMİYOR TABİ TAKDİR SİZİN, BU KONUDA NE YAPILABİLİR?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tek fazlı motorlarda yön değişiyor mu hocam

Alfamet kardeş ben böyle biliyorum 1 fazlı motorlarda yardımcı sargının uçlarını C VE D olarak işaretlersek 1. gerilimi C üzerinden verirsen örnek sağa 2.dede D üzerinden verirsen sola döner

Alfamet kardeş ben böyle biliyorum 1 fazlı motorlarda yardımcı sargının uçlarını C VE D olarak işaretlersek 1. gerilimi C üzerinden verirsen örnek sağa 2.dede D üzerinden verirsen sola döner

anladım sayenizde öğrenmiş oldum bu işlem süpürge motorlarında geçerli midir

soru sahibi 2 fazlı motor demiş ama. acaba 1 fazlı motor mu yoksa dc motor mu demek istemiş?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri