Tek çanak anten kablosundan 2 televizyon çalıştırabilirmiyim?

hemen hemen hepsini kapatmanız lazım yada çanağı biraz oynatın ayardan çıksın.
Komşunla iyi geçin derim. Anteni senin balkona takmadıysa sana ne zararı var?

Komşum balkonuma doğru anten yaktırdığı için Çanak antenin çekmesini istemiyorum önüne ne koyabilirimde çekmez?

Teşekkür ederim sabotaj yapınca tartışma oluyor komşum balkonuma doğru çanak anten taktırdıda ben çekmesini engellemek istiyorum anten boyunca kapatmalımıyım önünü bir kısmını kapatsam yeterli midir?
sen şakamısın ne istiyorsun milletin çanağından birde deli gibi akıl vermiş akıllının biri

Komşum balkonuma doğru anten yaktırdığı için Çanak antenin çekmesini istemiyorum önüne ne koyabilirimde çekmez?

Teşekkür ederim sabotaj yapınca tartışma oluyor komşum balkonuma doğru çanak anten taktırdıda ben çekmesini engellemek istiyorum anten boyunca kapatmalımıyım önünü bir kısmını kapatsam yeterli midir?
Bence yerinde kalsın. Komşun sıkıntılı biriyse çanağı takacağı yer belli

Merhabalar, benim çatıda tek çanak var ve evde izlenen 2 ayrı televizyona 2 ayrı kablo bağlantısı var. Çanakta 4lü lnb var. Salondaki uyduyu kapattığım zaman odadaki tv de uydu çalışmıyor. Salonda harici uydu cihazı kullanıyorum, Odadaki tv uydusu içinde olan bir model. Sorunum nedir anlayamadım? Ayarlarda birşeyler mi yapmam gerekiyor?

Bazı model uydu cihazlarında lnb power özelliği var. Çoklu lnb lerde tek besleme yetiyor ise sorun olmaması için diğer cihazın lnb power kapatılabiliyor.

Sizin diğer odadaki cihazın lnb power açık mı kapalı mı menüde böyle bir özellik varmı bakarmısınız?

Diğer türlü lnb de bir sorun var gibi. Bu sorunlu tv nin kablosunu 4 çıkıştan başkasına taşıyıp deneyin.

Diğer odadaki smart tv de lnb power özelliği yok. Sorunlu tv nin kablosunu diğer 4 lnb çıkışında da denedim malesef fark olmadı.

O zaman smart tv nin lnb çıkışında kac volt dc voltaj var olcebilir misiniz?

Tv yi açın kanallarda gezin. 13 volt ve 18 volt dc görüyor musunuz?

maalesef voltajı ölçebilecek deneyime sahip değilim

Tamam teşekkürler. Bu arada baktım sinyal seviyesi ve kalite %50-60 civarlarında. Bu yüzden bu problemi yaşıyor olabilir miyim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri