Tek çanak anten kablosundan 2 televizyon çalıştırabilirmiyim?

Ben öyle kullanmıştım neden acaba sorun olmadı

Haa buldum bizim tv lerde diseqc vardı o yüzden izleniyordu
ayarını yapınca protokol değiştiriyor usb hub gibi düşün

Diseq-c bu urune cok benzer ama onun gorevi birden fazla uydu anteni ni tek bir uydu cihazina baglamaktir.

Ornek turksat uydusu ile astra uydusunu tek uydu alıcısına bağlamak icin.

biri hot bird biri türk sat çakışma olmuyordu
dediğim şey bu
bizim sistem şöyle çatıda 3 çanak diseqc bağlı onun çıkışında 25 li splitter var kesinlikle çalışıyor bizim daireye inen kabloyuda birtane daha splittere bağladıktan sonra birisi salonda tv diyeride odamda
Arkadaşın splitterindeki band genişliği az o yüzden kalite düşer

Son düzenleme:
Sizin catidaki sistem santral sistemi 25 li spliter degil o farkli bir sistem. Birden fazla uydudan yayini alip guclendirip 25 hattan binaya dağıtıyor.

Daire icine gelen kabloyu bolmek dedigim gibi her yayini ayni anda izleyenezsiniz. Bu soylemim yanlis anlasilmasin calismaz demiyorum. Ya ikinizin izledigi kanallar ayni polaritede bu gune kadar sorun yasamadiniz yada ayni anda kullanırken denk gelmediniz. Baska aciklamasi yok.

Evet bunun gibi cift cikisli lnb alinip antene montaji yapilabilir, antenden iki tv ye kablo cekilip rahatlikla farkli kanallar izlenebilir.

Izlenemez demekle serkan ustamin dedigi polarite olayini anlatmak istemistim. Ayni anda ya yatay kattaki kanallar ya da dikey kattaki kanallar izlenebilir.
Ben uydu isleriyle ugrasan bir arkadastan duymustum. Bu sekilde kullanildigi zaman uydu alicisi da arizalanabiliyormus.

Tek çanaktan Çift çıkışlı lnb ile 2 tv çalışınca vertical/horizontal yada başka sorunlar oluyormu?

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri