Tek çanak anten kablosundan 2 televizyon çalıştırabilirmiyim?

Sinyalle alakası olmaması lazım.

Tarifinize göre diğer uydu alıcısı çalışırken sorun yok kapatınca sorun başlıyor dediniz.

Evet diğer uydu alıcısı kapatılınca sorun başlıyor. Lnb de sorun olabilir dedi bir arkadaşım. Sanırım lnb yi değiştireceğim

Uydu kablosunu bölersek ne olur?​

• Uydu kablosunu böldüğünüz de iki televizyonunuzda da belirli kanallar çekmez ama kanal değiştirince çekmeye başlar.
  • Bir televizyonu kapatsanız bile kablo bağlı olduğu sürece çekmeyebilir.

• Kendinden uydu televizyonlarınızın içindeki uydu alıcısı bozulabilir.

• Harici kullandığınız gözlü veya diğer uydu cihazlarınız (receiver) bozulabilir.
  • Uydu alıcılarının adaptörleri yanabilir.
  • Uydu anten kablo tesisatınız aşırı elektrik verilmesi ile yanabilir. ( uydu alıcıları 13/18 volttan fazla elektrik üretirse )
  • Merkezi uydu santrali daire çıkışları bozulabilir.
  • Harici bireysel çanak anten kullanıyorsanız lnb yanabilir.
Kaynak: https://www.ipekuyduservisi.com/bir-uydudan-iki-televizyon-calistirmak-bolmek-ve-bolmenin-zararlari/

Ne gibi arızalar, nereden kaynaklı çıkabilir birkaç örnek verebilir misiniz?

Tek LNB ile iki uydu alıcı çalıştırmanın hiç bir zararı olmaz iki yıldır mutfaktaki tv bu şekilde kullanıyorum. Tek sorun bir TV'de dikey polarizasyonlu bir kanal açıkken diğer TV'de yatay polarizasyon açamazsınız bunun dışında sorunsuz işliyor.

Tek LNB ile iki uydu alıcı çalıştırmanın hiç bir zararı olmaz iki yıldır mutfaktaki tv bu şekilde kullanıyorum. Tek sorun bir TV'de dikey polarizasyonlu bir kanal açıkken diğer TV'de yatay polarizasyon açamazsınız bunun dışında sorunsuz işliyor.
Ben de kendi evimde uzun süredir kullandım sorumun muhatabından cevap bekledim, sadece reklam mı yapıyor yoksa bilgi sahibi mi görmek adına.

Tek çanak anten ile en güvenilir seçenek Twin , Quattro veya Octo LNB ile yayınları izlemek.
Tek çanak anten ile 8 e kadar TV de sorunsuz olarak yayınlar izlenebilir. İkili, dörtlü veya sekizli LNB ler var. Her TV için ayrı kablo olmak şartı ile bağımsız izlenir.

Ekli dosyalar

• IMG_4597.JPG
    IMG_4597.JPG
    110.6 KB · Görüntüleme: 5
Biz kullanıcı değiliz biz bu işi yapıyoruz meslek olarak hiçbir müşterimize paralel bağlantıyı önermiyoruz çok ısrar ederse çıkabilecek sorunları anlatıp öyle bağlantıyı yapıyor ve sorumluluk almıyoruz.
lnbler 4 farklı modda çaılır her bir alıcı polarizasyona göre lnbye 13v veya 18v voltaj gönderir. Eğer alıcılardan birisi polarizasyona göre 13v diğeri 18v gönderirse bu durumda tunerler arası voltaj farkı oluşarak tunere zarar verebilir. Sizin vermemiş olabilir ama bu vermiceği anlamına gelmez. Bazen kısa vadede bazen uzun vadede bu arızalar oluşabilir. elektronik bu sonuçta bazı tunerler hassas bazıları daha sağlam olabiliyor. imkanı olan yeni bir kablo çektirerek ve lnb çıkışı artırarak yayın alırsa daha sağlıklı bir iş yapılmış olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri