tehlikeli ortamlar için paratonel şeçiminiz ne olur

3008

Üye
metan gazı ihdiva eden bir gaz tankımız(memranlı) var bu tankın mevcutta bulunan faraday kafesi ile korunmaktadır:):):):):):)
ama bana nasıl olur demeyin
ama var ben bu sistemi değiştirmek istiyorum.Radyoaktif paratonerlerin satışı durduruldumu.???
bana göre en kesin cözum bu
acaba bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Radyoaktif paratönerlerin kullanımı kaldırıldı.Bu tip önemdeki tesisler için,en uygun çözüm,
faraday kafesidir.Radoaktif paratönerler yerine, "Erken akış uyarılı" ( ESE ) paratönerler
kullanılıyor.

Sn.3008,mevcut Faraday kafesini bozmadan yeni sistemi uygulamanız daha iyi olur.Artık aktif paratonerler kullanılıyor.Tanktan uygun uzaklıkta ve uygun yükseklikte bir yere konumlandırdığınızda,hiç bir sıkıntı olmaz.Erkoç,Amper gibi firmalar ile iletişime geçiniz.

İzmir bölgesinde iseniz,DAMEKS firması ( 0232.4580010 ) ile temas edebilirsiniz.Bu tip tesislerde,ay-
rıca katodik koruma uygulamak gerekir.Katodik koruma daha özel bir uygulamadır.O nedenle bahsetti-
ğim firmadan bu konuda da yardım alabilirsiniz.

Son düzenleme:
ben gaz tankının yandan inen teller ve baca kısmında olan seyler faraday kafesidir.
tpo nun yaptığı uygulamarda tank sadece 2 yerden topraklama yapılıyor
ama bize boyle bi şeyi uygun gördüler
müşavir firma yüzünden

Ekli dosyalar

• IMG_35231.jpg
    IMG_35231.jpg
    48.1 KB · Görüntüleme: 28

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905