Tedun Glofine TD-3116HV Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitpelit

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Tedun Glofine TD-3116HV Cihaz aldım fakat kutunun içinden kurulum CD si çıkmadı.
Cihazın internet sitesinden de faydalanamadım, kutusunun içinden çıkan kullanım kitapçığından faydalanmak istedim ondanda faydalanamadım kullanım kitapçığı Çince bu cihazı bilgisayara bağlamak istiyorum sadece kitapçıktan seçebildiğim ip 192.168.1.23 bilgisayar ve dvr bağlantısını ethernet kablosu ile ağ bağdaştırıcısından ip yi tanıtarak sağladım fakat explorer da ip yi yazdığım da cihaza bağlanamıyorum bu konu ile alakalı nasıl bir yol izlemeliyim.

Sn. umitpelit,

IP çakışması söz konusu olabilir mi?

Ayrıca ip adresini yazdıktan sonra port numarasını da yazıyorsunuz değil mi?

cihazın network configrasyon bolumune gir

dhcp adında bır check varsa etkınlestır.. cıhaz otomatık ıp alacakdır
daha sonra cıhazı yenıden baslat (opsıyonel)

tekrar cıhazın network confıgrasyon bolumune gır
ve orada 192.168... ıle baslayan ıp numarasını al bılgısayarında explorer a yaz %98 baglanırsın

dhcp sekmesi yok ise modem marka ve modelını soylersenız ona gore ıp senaryosunu yazarım
oda olmadı bılgısayarınıza uzak erısım yaparızz hallederız no problem kolay gelsın :)

Sn. umitpelit,

ip numarası yazdıkdan sonra port numarassı yazma muhabbetı local agda 1 den fazla kayıt cıhazı varsa herbırıne web port uygulanır ve ondan sonra 192.168.2.100:81 olarak yazılır tek cıhaz varsa zaten 80 nolu porttan yonlendrme yapılmıstır ..ki bundan şüpem yokdur (egerkı manuel deıstırılmemısse)

ve her dvr ,nvr cıhazın fabrıkasyon cıkıs portu 80 dır
80 nolu port ıse windows ısletım sıstemlerınde explorer destekleyen urunlerın uzakdan erısımde kullandıgı arayuz portudur

Sn. umitpelit,

İp tanıtmadan önce sınırlı bağlantı bir ibare çıktı ip tanıttıktan sonra ünlem işareti ve yazı yok oldu ve normale döndü portunuda yazdım olmadı.

cihazın network configrasyon bolumune gir

dhcp adında bır check varsa etkınlestır.. cıhaz otomatık ıp alacakdır
daha sonra cıhazı yenıden baslat (opsıyonel)

tekrar cıhazın network confıgrasyon bolumune gır
ve orada 192.168... ıle baslayan ıp numarasını al bılgısayarında explorer a yaz %98 baglanırsın

dhcp sekmesi yok ise modem marka ve modelını soylersenız ona gore ıp senaryosunu yazarım
oda olmadı bılgısayarınıza uzak erısım yaparızz hallederız no problem kolay gelsın :)

Yazdıklarınızı deneyeceğim .

Bazı DVR cihazlarının işletim sistemlerinde, lokal ağda olsa dahi, kendi içerisinde önceden port tanımlı olduğu için sizden port ID'sini de yazmanızı bekleyebilmektedir, karşılaştığım bir durumdur.

Tabii ki normal şartlarda port numarasının yazılmasının nedeni, statik olan IP numarasını yazdıktan sonra modemin DVR cihazına izin verdiği ilgili yoldan girilmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere bu sadece CCTV sistemlerine has bir durum da değildir.

Ayrıca bütün kayıt cihazlarının fabrika çıkışı, önceden tanımlı olan port numarası 80 demek de belki yanıltıcı olabilir çünkü 8080 de olabilir 800 de olabilir.

Ancak DHCP yani dinamik host konfigürasyon protokolünü etkinleştirmek aklıma gelmemişti, bunun için Sn. Cod3Rs'a teşekkür ederim.

Sn. umitpelit,

sizin bu sekılde bır cvp vermenız akıla sadece sunu getırır
evet bu kısı bu cıhazı bılıyor ve kullanmıs ve port numarasıda yazmam gerekıyormus
der.. ben olsam oyle derım yanı

AYRICA FABRIKA CIKISINDA network configrasyon bolumunde web portu 80 olarak yapmamıs bır cıhaza ben denk gelmedım ki bırcok dvr kullandım

dhcp yı aktıf ettırmemın sebebı ıse modemın modelını ve markasını bılmedıgım ıcındı
aklınıza gelmemesı normal :):):) (Şahsını tenzı ederım )çunku foruma bakarsan herkez ezbere yazıyor aklına ne gelırse zaten herkez ya kameracı ya bılgısayarcı yada uzman )::):):):):):)):

Öncelikle sizin amacınız sadece yardımsa yardımcı olursunuz, görüşünüzü bildirirsiniz. Teşekkürü ya da hayır duasını alırsınız, eğer başka bir beklentiniz yoksa bu size yeterli olur.

Ben ya da başka bir üye karşılaştığı ya da tecrübe edindiği şeyleri burada paylaşmaktadır. Düşüncesini yazan bir üyenin başka ne gibi bir beklentisi olabilir? Yanlış voltaj değeri söyleyeyim de cihazı yansın diye mi? Yanlış kablo önereyim de gerilim düşmesi yaşasın da ona güçlendirici satayım mı? Ben daha önce karşılaşmadıysam neden port numarası değişik olabilir diye düşüncemi bildireyim? Siz rastlamamış olabilirsiniz, bu cihazın port numarasının illa 80 den başka birşey olmayacağı anlamına mı gelmektedir?

Forumumuzu tanımıyor olabilirsiniz, yeni üye olmuşsunuz. Buradaki herkesin amacı ve zikri, sevgi ve saygı çerçevesinde paylaşımcı olarak bilginin çoğalmasını sağlamaktır.

Saygılarımla,

ben bu formu senden ii biliyorum ondan yana şüpen olmasın :):) yeni üye dıye yazması sadece profilimin yeni oldugunu gosterır öncelıkle bunu
daha sonrada ....Şahsını tenzı ederım cümlesinin anlamını ögrenmelisin

Saygılarımla,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri