Tedarikçi ile Serbest tüketicinin buluştuğu adres

setborsa

Üye
Firmalara serbest tüketici olmalarının getireceği avantajları anlatmak. Piyasadan düzenli, güvenilir, kararlı ve karlı elektrik enerjisi alabilmelerini sağlamak. Dağıtım şirketlerinin serbest tüketicilerle yapacakları sözleşme koşullarının hızlı ve etkin biçimde uygulanmasını yürütmek. Elektrik enerjisi piyasasında dağıtıcı ve serbest tüketiciler arasında iletişim kurmalarında etkin rol oynamak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunması veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeni ile tedarikçisini seçme serbestisine sahip gerçek veya tüzel kişiler “serbest tüketici (ST) olarak anılır. 2010 yılı itibari ile EPDK tarafından belirlenmiş olan Serbest Tüketici Limiti 100.000 kWh tir. Aylık fatura tutarı KDV dahil ortalama 3.000 TL olan tüketiciler bu şartı yerine getirmektedirler. Yıllık toplam tüketimleri bu limiti geçen veya bu limitin üstünde elektrik tüketimi yapacağını taahhüt eden tüm gerçek ve tüzel kişiler ST olma hakkına sahiptir. Gereken şartları sağlayan tüketiciler bağlı bulundukları elektrik dağıtım şirketine dilekçe ile başvuruda bulunarak Serbest Tüketici Belgesi alabilirler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri