Tedaş proje onaylatma

Alçak Mühendis

Usta Üye
Bir yapının şantiye aşamasından enerji bağlanmasına kadar çizip dağıtım şirketine onaylatmamız gereken projeler ve her bir projeyi götürdüğümüzde bizde istenecek belgeler nelerdir?
Yani kısacası bir elektrik mühendisi yeni bir projeye başladığından bitirene kadar neleri yerine getirmelidir?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir yapının şantiye aşamasından enerji bağlanmasına kadar çizip dağıtım şirketine onaylatmamız gereken projeler ve her bir projeyi götürdüğümüzde bizde istenecek belgeler nelerdir?
Yani kısacası bir elektrik mühendisi yeni bir projeye başladığından bitirene kadar neleri yerine getirmelidir?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
güzel bi konuya deginmişsin üstadım bilgi bula bilirsen paylaşırsan cok sevinirim.. iyi çalışmalar..

Bu konuya hic cevap yazan olmamis. Belediyelerde, dagitim sirketlerinde calisanlar en azindan aydinlatabilir mi konuyu

Bu konuda bilgisi olan yokmu acaba

her dağıtım şirketinin kendine has prosedürleri olabilir. bi bölge tüm işlemleri web üzerinden yapıyor mesela
önce enerji müsadesine başvuru yapıyorsun, ruhsat + tapu + kimlik + bağlantı planı v.s.
enerji müsadesi onaylanmasına müteakip enerji müsadesinde belirtilen şartlar doğrultusunda projeyi çizip onay'a gönderiyorsun. Bu soruyu ilgili dağıtım şirketinden bilgi almanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Teşekkür ediyorum.
İnşaata baslanilacagi zaman ilk şantiye projesi ile aboneliğemi başvuruyorum
Yapı bağlantı hattı projesi nedir
O hangi aşamada oluyor

Yapı ruhsatınız çıktı; şantiye aboneliği alacaksınız. Xedaş'a başvurdunuz ilgili dağıtım firmasının prosedürü ne bilmiyorum. enerji müsadesi olduğunu var sayıyorum. sonra şantiye projesine başvurdunuz. projeniz onaylandı. dosya hazırlanır. bu dosya içerisinde diğer konu içerisinde sorduğunuz iş başlama iş bitimi evrağı eklenir.
yapı ruhsatı ile ruhsat amaçlı elektrik projesini çizebilirsiniz. bu projede göstereceğiniz yapı bağlantı hattı kablo kesiti oluyor. Yapı bağlantı hattı Direk veya Box ile Yapınız arasındaki kablodur.

herşey bitti yapı kullanma izniniz çıktı daimi abonelikler için ruhsat amaçlı projenizde değişiklik yoksa ilgili dağıtım şirketi kabul ederse aynı proje ile devam edebilirsiniz yoksa yeniden aynı prosedürler devam eder.
İlgili dağıtım şirketi ile ve İç tesisat yönetmeliğini okursanız daha iyi olur.

Ben sadece proje ve abonelik kısmı ile uğrasacagim yani.
Uygulama ben yapmayacağım için iş başlama iş bitimi evragini da yine benim mi doldurmam gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri