Tedaş Elektrik Dağıtım Kurumları

deli olmalılar ölüme göndermek yaptıkları görevi kötüye kullanma var...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
deli olmalılar ölüme göndermek yaptıkları görevi kötüye kullanma var...
Sasirmis bu insanlar kimin umrunda geberirsen geber diyo adam resmen bende asla asla girmeyecegimi soledim.kesici kurulucak belgem yok kuramam dedim isletmenin sorumlusu var yani trafonun gelsinde kursun dedim yok illa ben kuracakmisim.

Rascon şuandaki çalıştığın işletme trafo merkezimi yoksa elektrik özel dagitim binasindamisin?şayet trafo merkezinde çalışıyorsan ariza ve bakim islemine senin yetki belgen ekat belgesi olmadan sakın müdahale etme!!işletmede çalıştığın sorumlu amirin veya mühendisin onayi ve yazili bildirisini almadan helede OG kısmında elini hic bir seye vurma !yaptığın bir hata hayatınla ödersin bu işi yapacaksan kapsamli ekat eğitimi al sonra bu işe başla!hatta OG ekat egitimi alan insanlar bile en ufak bir dikkatsizliği caniyla ödedi...

Rascon şuandaki çalıştığın işletme trafo merkezimi yoksa elektrik özel dagitim binasindamisin?şayet trafo merkezinde çalışıyorsan ariza ve bakim islemine senin yetki belgen ekat belgesi olmadan sakın müdahale etme!!işletmede çalıştığın sorumlu amirin veya mühendisin onayi ve yazili bildirisini almadan helede OG kısmında elini hic bir seye vurma !yaptığın bir hata hayatınla ödersin bu işi yapacaksan kapsamli ekat eğitimi al sonra bu işe başla!hatta OG ekat egitimi alan insanlar bile en ufak bir dikkatsizliği caniyla ödedi...
Kurum hocam bildigin bi işletme fabrika dusun ellemedim zaten isverende hatasini anladi ve disardan gelen ekiple is cozuldu.

Bu işleri çocuk oyuncağı sanıyorlar bir işletmede ilk sorumlu patrondur orada bir ölümlü kaza olsa hapsi boylar haberi yok.
Yüksek gerilim işletme sorumlusu yoksa bu patronun suçudur manevra YGİS gözetiminde bilgisinde bu işin eğitimini belgesini almış teknik personel tarafından yapılmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri