tedaşın voltajı 170 volta duşuyor

tekin126

Profesyonel Üye
arkadaşlar ben elektronikçiyim bır sulama yapılan yerde Şebeke voltajı 170 volta duşuyor motorlar çalışmıyor burada ne yapmak lazımkı 9kwatt lık motor var su çekıyor bu motor voltaj duştuğu için çalışmıyor nasıl bır çozum onerıorsınız ups duşundum ama malıyet çok yuksek yardımcı olursanız sevınırım

Tedaş Yetkililerinden orta gerilim trafo kademesini arttırmalarını isteyebilirsin. Eğer sizin hattınız orta gerilim hattı sonunda ise bu mümkün olmaz. Bu durumda UPS yerine voltaj regülatörü öneririm. Daha ekonomik olur. Kolay gelsin.

arkadaşlar ben elektronikçiyim bır sulama yapılan yerde şebeke voltajı 170 volta duşuyor motorlar çalışmıyor burada ne yapmak lazımkı 9kwatt lık motor var su çekıyor bu motor voltaj duştuğu için çalışmıyor nasıl bır çozum onerıorsınız ups duşundum ama malıyet çok yuksek yardımcı olursanız sevınırım

Sn. Hemmuhhemtek 'in şu mesajına göz atabilirsiniz.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/kablolar-enerji-tasima-sistemleri/37635-2500-metreye-ag-dagitim-panosundan-cikis.html#post218379

benım duşunduğum regulator koymayıp 9kwattlık motora devır kontrol taksak sorunu çozemezmıyız yanlış bılıyor olabıolırım bıldığım devır kontrol unitelerı şebekeden aldığını doğrultup çkışa osilatorlu devre ıle suruyor ve frakansı ayarlanabılıyor buradakı voltajdan kaybı frakansını yukselterek motorun hizinı artırmakla su pompasında iş gorduremezmıyız

benım duşunduğum regulator koymayıp 9kwattlık motora devır kontrol taksak sorunu çozemezmıyız yanlış bılıyor olabıolırım bıldığım devır kontrol unitelerı şebekeden aldığını doğrultup çkışa osilatorlu devre ıle suruyor ve frakansı ayarlanabılıyor buradakı voltajdan kaybı frakansını yukselterek motorun hizinı artırmakla su pompasında iş gorduremezmıyız

Fiyatları hakkında bilginiz var mı?
İşlese bile sulama için lüx bir uygulama olur.

adamlar regulator için 3500-4000 tl verıp almışlar problem çıkarmış gerı vermışler

Bir şey kafama takıldı. Madem burada motorlar çalışamıyor, bu 170V değerini ne zaman okudunuz?

tek hat uzerınde trafodan ıtıbaren tahmınım 100 motor var tedaştan ruhsat alırken 3-4 kwatt olarak almışlar 10 kwattan aşağı motor yok tarla dahıplerı bırbırını takıp edıyor sulama yapılıyorsa motoru açmıyor sulama yapan azsa motoru açıyor voltajlar bu esnada zaten 170-180 o sınırda

tek hat uzerınde trafodan ıtıbaren tahmınım 100 motor var tedaştan ruhsat alırken 3-4 kwatt olarak almışlar 10 kwattan aşağı motor yok tarla dahıplerı bırbırını takıp edıyor sulama yapılıyorsa motoru açmıyor sulama yapan azsa motoru açıyor voltajlar bu esnada zaten 170-180 o sınırda

Yetkililer bu tur bir durumun farkindalar , bilerek trafonun ag cikis voltajini 380 Vac de tutuyorlar , Eger ki trafonun kademe degistiricisini degistirip ag cikisini 400 Vac ye getirirlerse ,motorlar calisir fakat trafo asiri yukten yanar,

Bu uygulama teoride yanlis bir uygulamadir,

170volt gıbı bı deger varsa durum cıddı
sonradan olan bı durummu yoksa tesısın kuruldugu andan ıtıbarenmı?
tedasa yuklemenız bıraz yersız cunku sızın trafonuzdan cıkan degerı okudunuz
hıc trafonun cıkısından sonra cıkan gerılımı olctunuzmu ??
ısletme topraklamanız ne durumda onu olctunuzmu yada olçturdunuzmu?
trafo ıle dagıtım panosu arası tasıyıcı kablo geregınden fazma uzunmu ?
bunun gıbı cok etken var

Forum istatistikleri

Konular
128,127
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri