TEDAŞ Ekat Eğitimi

mzhmzt

Üye
Merhaba arkadaşlar.
TEDAŞ Ekat (Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri) Y.G altında çalışma izin belgesi eğitimine giren arkadaşlara ne tür sorular çıktığını sormak istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
İzmir/Bornova Işıklar Eğitim Merkezinden selamlar :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok teşekkürler hocam geçtik sınavı :)

2016 yılından itibaren çalışma bakanlığı muhtemelen bir çok işletmelerde çalışan elektrik teknisyenlerinde ekat belgesi olma zorunluluğu getiriyor heberleri artık kulağıma gelmeye başladı ayrıca yaptığım ve gördüğüm bir çok olaylar karşısında son 6 aydır işveren ilanlarında ekata yönelik istemler çoğalmaya başladı dolayısı ile bizlerde bende de bir merak sardı artık bu belgeyi almanın zamanı geldiği hatta geçtiğini düşünmekteyim

ekat belgesi nerede nasıl ne kadara alınıyor kısmen biliyorum
ancak neden herşehirde veya daha fazla şehirde yok ve ucuz değil

bu konuda acaba talep nereden nasıl kiminle yaparız kontrolkalemi yönetimi bizlere destek yardım ve önayak olabilirmi

ekat için 3000 tl gibi bir mebla söyleniyor çok uçuk bir rakam değilmi
ustalık belgesi olsa dahi lise mezunu şartı gerekiyormuş
ve bir og yg işi yapan şirken üretim veya işletmede çalışmanız gerekiyormuş

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine