TEDAŞ 22.2 nolu poz hk.

AD_EM

Onursal Üye
Onursal Üye
TEDAŞ birim fiyatlarına ve tariflerine göre, 22.2 poz nolu Şebeke anahtarlama ünitesine veya kullanılacak başka tür OG hücrelere,

bağlanacak olan kablonun kablo başlığı, hücre fiyatına dahil midir? yoksa pozundan mı ödenir?
kullanılacak kablo başlığı ısı büzüşmeli mi yoksa ayrılabilen ekranlı tip mi seçilir?

@YaşlıUzman
@fahri yetiş

teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Son düzenleme:
Bende dahil olmadığını düşünüyorum ve öyle okuyorum. Ancak GEDAŞ'taki mühendis arkadaşlar kablo başlığının fiyata dahil olduğunu söylüyor.

Örnek veriyorum ben o kesiciye 1x kablodan 3 adet yada 3x kablodan 1 adette girebilirim o zaman fiyat değişir dolayısıyla kablo başlığı kesici fiyatına dahil olamaz.
Örneğin;
1x240s/25 dahili kablo başlığı x 3adetinin fiyatının toplamı ile 3x240s/25 kablo başlıklarının tek fiyatı aynı değil
dolayısıyla başlığın kesiciye dahil olması genel olarak zaten mantıken mümkün değil anlatabiliyormuyum.

Eğer o poz özel birim fiyat olsaydı ve paçal poz olarak çıkılsaydı projede belirtilen kablo referans alınarak teklif verilmesi istenebilirdi. Kurum pozunda böyle bir mantıksızlığın olması mümkün değildir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri