teco sg2-20hr-d serisi plc de analog çıkış okuyamıyoruz?

emre4945

Üye
Arkadaslar teco sg2-20hr-d serisi plc var elimde nem ve basınc sensorunden analog cıkıs almak ıstıyorum fakat bır turlu deger okuyamıyorum bu konu da yardımcı olabılecek arkadas varsa acıl yardım edebılırmı sımdıden cok tesekkur ederım....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayın üye bahsettiğiniz cihaza analog giriş yapılır vede verdiğiniz referansla karşilaştırma yaparsınız görünüyor manueli incelediğimde
vede bunun 0-10 v olduğu görülmektedir.dolayısıyla sizin sensörünüzü başınc vede neme göre 0-10 v aralığında olması gerekmektedir

gezer77 hocam ılgınız ıcın cok tesekkur ederım bu ısle sabaha kadar ugrasacagım malesef cunku ekıpman acıl lazım elımde bır potans ıle verı alana kadar ugrasacagım manuelı var elımde ama detay yazmıyor nasuıl olacagı ptans ıle nasıl verı alınacagı hakkında bılgınız varmıdır....

şimdi manuele baktıgımda sunu görüyorum analog eksi ile cihazın eksisi birleşik olacak diğer analog artı ise a1 den girilecek bu bağlantıya dikkat ediyormusunuz acaba

Gezer hocam cozebıldım sorunu bılgı vereyım oncelıkle devredekı as01 komutuna cok dıkkat edılmelı vede sonrasında baglanacak sensorun yanı analog cıkısın baglantı seklı sızde zaten deyınmısınız com + 2 uc eksı ve 3 uc ıse plc nın analog cıkısına gırecek herkeze teskkurler....

Emre bey problemi çözmediyseniz www.emcekare.com sitesinden detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Orada Ferhat Bey var.bu konunun uzmanı.size yardımcı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri