Teco Sürücüde Overload Hatası

HAL

Üye
arkdaslar pres panosunda kullanılan teco marka sürücü kalkısta hıc sorun yasamadan kalkıyor.yanlız pres harekete basladıgı anda overload hatası verıyor.satan arkadaslar geldı frenleme dırencı taktılar kondansatorlerını degıstırdıler ama yıne sonuc aynı.baktılar olmuyor bız arastıralım deyıp gıttıler.ama bu surucu coktandır normal olarak calısıyordu.ne olduysa sonradan oldu.sımdı pres 2 gundur yatıyor.bılgısı olan arkadaslar yardımcı olabılırmı .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba sürücüde problem vardır.Değişik markalar kullandım,Teco hem ucuz hem dayanıklı bir sürücü serviside çok iyi,sürekli kullanıyorum ve satışını yapmaktayım,teco almak isteyenler mesaj atsın yada arasın fiyat verelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bursadakı satan arkadaslar geldıler baktılar ama dedıgım gıbı bırsey bulamadılar bu hatayı sızce neden yapıyor surucu hatasımı acaba

Over Load hatası vermesinin 2 - 3 sebebi olabilir bunlardan birincisi motor bilgileri yanlış girilmiş olabilir, Motor rated Amps ile ilgili parametre elinizdeki TECO sürücü markası N3 ise A002 parametresi, 7200GS veya 7200MA ise Cn-09 parametresinden bu akım değeri motor üzerindeki akım değerinden biraz büyüğünü girerseniz faydalı olacaktır. Yükte motorun çektiği akım ile boşta çalışırken çekilen akım farklılık gösterir bu yüzden birinci etken dediğim hangi marka inverter varsa elinizde bu bahsettiğim parametreden giriş yapınız. İkinci çözüm Kontrol metodu ile alakalıdır. Vektör kontrol metodu ile çalıştırırsanız buda akım gerilim arasındaki ilişkiyi kontrollü bir şekilde sağlayarak motoru sürer. Daha ayrıntılı bilgi ve danışmak isterseniz telefonum 0530 693 91 65 tir saygılarımla....

Mrb Motor overload yada inverter over load olan hata motorun yada sürücünün aşırı yük koruması modunda olduğunu gösterir Sorun büyük bi ihtimal sürücünüzde sürücü modelini ve kullandığınız motor gücünü verirseniz parametre listesini buraya yazabilirim.
İyiçalışmalar

motorunuz bugune kadar normal calısıyorsa sorunun muhtemel kaynaklarından bırısı vede en kuvvetlısı motor tarafında meydana gelen asagıda sayacagım muhtemel sorunlardan bırıdır.motor tarafını kontrol ederek sıstemı bır daha kontrol edenız
1-motor uzerındekı sogutma pervanesı motor etıket devrının altında calıstıgında gorevını yapmaz motor ısınır vede buda motor ızalasyonunda bozulmalara neden olur
2-motor rulmanları bozulmus olur vede kapaklar bozulmus olur bu durumda meydana gelen kasılmalar sısteme asırı akım olarak yansır
3-sıstemde motora ulasan toz vede yag (reduktor kecesı patlaması sonucu sızan yagda sıstemde mevcut olan ızalasyonu sekteye ugratmıs olabılır
4-yuk tarafında herhangı bır sıkısma vede rulman dagılması fren yapısması yada gecıkmesı gıbı sorunlar vardır

Merhaba sürücüde problem vardır.Değişik markalar kullandım,Teco hem ucuz hem dayanıklı bir sürücü serviside çok iyi,sürekli kullanıyorum ve satışını yapmaktayım,teco almak isteyenler mesaj atsın yada arasın fiyat verelim.

merhaba benim elimde teco 20HTa plc, teco JSDE servo sürücü ve servo motor var, sürücü ie servo motoru sorunsusz çalıştırdım fakat plc ile çalıştırmak istiyorum fakat bu konuda eksiğim var plc ile sürücü bağlantısınınasıl yapmalıyım plc nin normal transistör çıkışlarınımı kullanmalıyım, örnek bir bağlantı şeması varmı yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

AL-01 ALARMI NEDEN VERİR

mevcut teco sürücü kullanım kıtabında al-01 diye alarm acıklamasına rastlamadım.OL 1 hatası var oda aşırı yüklenmeden meydana gelen hata

Motor asırı yuklu

A002, A119~A122
parametreleri yanlıs
ayarlı

Motor kapasitesini
yukseltin.

A002 ile A119-A121
parametrelerine
uygun değerler girin.
,

mevcut teco sürücü kullanım kıtabında al-01 diye alarm acıklamasına rastlamadım.OL 1 hatası var oda aşırı yüklenmeden meydana gelen hata
•
Motor asırı yuklu
•
A002, A119~A122
parametreleri yanlıs
ayarlı
•
Motor kapasitesini
yukseltin.
•
A002 ile A119-A121
parametrelerine
uygun değerler girin.
,

vektörel değişken tork olarak ayarlaman gerekli motor yüke bindikçe dolayısı ile akım artar onun için• A000 Parametresi: Motor kontrol modu0000  Vektör Mod (Genel Amaçlı)
0001  Vektör Mod (Değisken Tork)
0002  V/f Kontrol

0001 değerini girmen gerekiyor
benim sistemimde de aynı problem vardı şimdi gayet iyi çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular