Technics PCB sorunu

Affansen

Katılımcı Üye
Geçenlerde sigortası ile ilgili bir konu açmıştım, sigorta takınca enerji geldi sisteme, ekranın rezistansı aydınlandı falan, ama ekrana görüntü gelmedi. İlk neden olarak ekranın altındaki entegrede sorun var diye düşündüm ama service manuel kitapçığında yazan voltaj değerleri ile aynı. @binbaşı entegrede kısa devreden dolayı ısınma olur bozulursa demişti, entegre ısınmıyor da. O zaman sorunu eledim. Şunu belirteyim, güç kartındaki sorun varken biliçsizce 12V vermiştim ilk soketlerden, ve bazı yerlerden duman çıkmıştı. Ama neresi olduğunu hatırlamıyorum. Şu an LM2940 voltaj regülatörüne elektrik gelmiyor, sanırım ana PCB'de bulunan ilk girişteki diyotlarda sorun olabilir. Ölçümlerini yapacağım ama sizin de fikrinizi almak istedim. Sizce nerede sorun olabilir?
1622126759707.png

1622126808211.png

Diyotlar ve kondansatörler sağlam. Sorun nerede olabilir?

Sorun regülatöre güç gelmemesindeymiş. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ekrana görüntü geliyor ama olması gerektiği gibi değil rasgele geliyor. Bir de bir bacağı koptu, lehim tutmuyor. Nasıl lehimleyebilirim @paskomya?

kopan bacak dedin ben görmeden bilemem ki. bir 2 bacak 3 bacak ne varsa ölç

kopan bacak dedin ben görmeden bilemem ki. bir 2 bacak 3 bacak ne varsa ölç
Fotoğrafını atacağım da şöyle tarif edeyim, 10-15 tane bacak var aralarından biri ekranın oradan koptu. Lehim tutmuyor ama metal kısım var sanırım. Ama kenarı cam. Ne yaptıysam lehim tutmadı. Bunu lehimlemek istiyorum.

Fotoğrafını atacağım da şöyle tarif edeyim, 10-15 tane bacak var aralarından biri ekranın oradan koptu. Lehim tutmuyor ama metal kısım var sanırım. Ama kenarı cam. Ne yaptıysam lehim tutmadı. Bunu lehimlemek istiyorum.
Lehime uğraşma, hasarı artırmak dışında getirisi olmaz. Oto aksesuar satıcılarında ;otoların cam rezistansı kopunca kullanılır, iletken boya al ve kullan lehim yerine.

Lehime uğraşma, hasarı artırmak dışında getirisi olmaz. Oto aksesuar satıcılarında ;otoların cam rezistansı kopunca kullanılır, iletken boya al ve kullan lehim yerine.
Tamamdır bakacağım. Ama oradan bir tel çıkıp ekran kontrol PCB kısmına bağlanması gerekiyor yoksa işlevini yerine getiremiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri