TEİAŞ, EÜAŞ, TCDD gibi kurumlarda çalışan mühendis arkadaşlar

Forumdaki bu konu hakkındaki yazıları okurken şöyle bir cümle görmüştüm " şantiyede içilen çayın tadı başkadır" Ne yalan söyleyim bastım kahkayayı. Pazar günü şantiyede çay içmek yerine kız arkadaşımla gezmeyi, ailemle, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi tercih ederim :)

Tarım ekonomisi mezunuyum.. Teias!ın tarım ekonomisi alacagını gordum acaba atanırsam orda ne iş yaparım. Ben tarım ekonomisi elektrik bi alaka kuramadım yardımcı olabılecek olan varmı??

- - - Updated - - -

Elektrik Kurumları için Genel Müdürlükler 08.30-17.30 (15 dakikalık geç gelme ve erken çıkma şansın vardır, yani 17.20`de binaların çoğu boşalmış olur)
Taşralar 08.00-17.00, Taşralarda yerine göre mesai vede vardiyalı çalışmada olabilir. Çalıştığın birime göre değişir.

Cumartesi-pazar tabii ki tatildir. Haftada 40 saat çalışma vardır. (1 saat öğle izni çalışma saatinden sayılmaz).

Genel olarak memnunum. Maaş 3-3.500tl arası değişir (vergi dilimi sebebiyle) + dil tazminatı alırsın. YDS de alacağın puna göre maaşının %2-%10 arası eklenir+ banka promosyonu 6 ayda bir 263 tl+ücretsiz dil kursu+ 3 ayda bir sendika payı 60 tl+ evli isen eşin çalışmıyorsa 180tl+ her 6 yaşından küçük çocuk içinde 45 tl+kreş+ kurumun tatil yerleri+yeşil pasaport... vs.

Eve varış dersen 17.40 gibi evimde olurum.
Tarım ekonomisi mezunuyum.. Teias!ın tarım ekonomisi alacagını gordum acaba atanırsam orda ne iş yaparım. Ben tarım ekonomisi elektrik bi alaka kuramadım yardımcı olabılecek olan varmı??

İhtiyaç var ki, talepte bulunuyorlar. Bunlar çok büyük kurumlar. Her meslekten ihtiyaçları oluyor. Elektriğin e`sini bile bilmeyen kendi alanında çalışabiliyor.İçin rahat olsun.

Merhaba Murat Bey. Az önce tesadüfen EÜAŞ'ta mühendis olarak görev yaptığınızı gördüm. Genel Müdürlükte misiniz bilmiyorum tabi. Daha önceden ben de EÜAŞ'ta staj yapmıştım. Size bir konuda danışacaktım izninizle. Ben şu anda Valilikte çalışıyorum yaklaşık 3 yıldır. Yalnız artık Ankara'ya geçmem gerekiyor bir şekilde. EÜAŞ Genel Müdürlüğe geçebilme imkanım ya da ihtimalim var. Yalnız bununla ilgili korkularım da var. Şöyle söyleyeyim. Hem kurum değiştirmekten çok korkuyorum hem de EÜAŞ'ta bildiğim kadarıyla Programcı kadrosu yok ve benim kadrom da Programcı. Oraya geçmiş olursam unvanım ne olabilir? Yine teknik hizmetler sınıfında mı olurum? Ya da maaş düşüklüğü yaşar mıyım? Ayrıca mühendislik de okuyorum 2 yıl sonra bu kadroya geçebilme şansım da olacak inşallah bu da var tabi de ben yine de geçememe ihtimaline karşı öğrenmek istiyorum. Özellikle şunu da çok merak ediyorum. 657den kit kuruma geçmek ne derece doğru olur, uygun olur mu? Bunların dışında EÜAŞ özelleştirilecek gibi yorumlarla karşılaştım. Ne derece doğru? Özelleştirilmesi sorun olur mu? Yoksa en iyisi kendi kurumumda kalmam mı yani Ankara Valiliğine ya da İçişleri Bakanlığına geçmem mi daha iyi olur?

Bana bu konularda acil olarak yardımcı olabilirseniz çok çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Merhabalar, ben geçen sene elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun oldum. Bu siteyi öğrencilik yıllarımda keşfetmiştim ve kpss'ye hazırlanmam gerektiğinden daha da emin olmuştum. (bu kararı vermemde benim yaşadığım tecrübeler değil başkalarının yaşadığı tecrübeler etkili oldu açıkçası) 9 ay boyunca eve kapandım ve kpss den atanabileceğim bir puan aldım. Tr sıralamam 350'lerde branş sıralaması henüz açıklanmadığından emin olamıyorum. İşte şimdi en önemli safhaya giriyoruz. Çok fazla alternatif var açıkçası ama kendimize uygun olan kurumu seçmemiz için sıkı bir araştırma yapmamız gerekiyor. Buradan ricam kamuda çalışan arkadaşların çalıştıkları kurum hakkında bilgiler vermesi. Çünkü neredeyse tek bilgi kaynağımız internet ve bir de biraz şanslıysanız eş, dost, tanıdık varsa çalışan onlara sorup öğrenmek. Şimdiden teşekkürler

Merhaba, KPSS tercihleri başladı. Bir elektrik mühendisi olarak çeşitli kamu kurumlarında çalışanların yorumlarını merak ediyorum. TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TCDD, Orman GM gibi kurumlarda çalışan varsa çalışma koşulları ve yaptıkları iş tanımı hakkında bilgi alabilir miyim acaba?

BU GÖNDERİYE YORUM YAPAN, BİLGİ VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KURUMLARIYLA İLGİLİ YORUMLARINI PAYLAŞACAK BAŞKA ARKADAŞLAR VAR MI? TERCİH DÖNEMİNDEYİZ, LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

Merhaba, KPSS tercihleri başladı. Bir elektrik mühendisi olarak çeşitli kamu kurumlarında çalışanların yorumlarını merak ediyorum. TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TCDD, Orman GM gibi kurumlarda çalışan varsa çalışma koşulları ve yaptıkları iş tanımı hakkında bilgi alabilir miyim acaba?

BU GÖNDERİYE YORUM YAPAN, BİLGİ VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KURUMLARIYLA İLGİLİ YORUMLARINI PAYLAŞACAK BAŞKA ARKADAŞLAR VAR MI? TERCİH DÖNEMİNDEYİZ, LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?
Salla başı al maaşı işte neyin peşindesin..[emoji23]

Mesleki olarak biraz tatmin olacağım bir pozisyon istiyorum :D Çalışma koşulları da önemli, diğer şartlar da. Söylediğin düşünce tarzı bana göre değil pek.

Mesleki olarak biraz tatmin olacağım bir pozisyon istiyorum :D Çalışma koşulları da önemli, diğer şartlar da. Söylediğin düşünce tarzı bana göre değil pek.
Özel sektörde calistin mi bilmiyorum hele bi çalış haftanın 6 günü 10-12 saat..ondan sonra şartıni şurtunu düşünmezsin bile kamunun..komşum kamuda mühendis daha ise gittiğini görmedim 1 yıldır..

Dostum çalışmadım ama özeldeki şartların korkunç kötü olduğunu çok iyi biliyorum. İş de bulamadım. Ama hevesli, başarılı, çalışmayı seven biriyim. Birazcık da olsa mutlu olayım istiyorum, birşeyler yapayım öğreneyim istiyorum. Eminim uyduruk bir pozisyon gelecek ya da boşta kalcam bu tercihte. Ama güzel bir tercih listesi yapmak istiyorum. Sen ne yapıyorsun hocam kaç puan aldın kpss'de tercih mi yapacaksın

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri