TEİAŞ, EÜAŞ, TCDD gibi kurumlarda çalışan mühendis arkadaşlar

Dostum çalışmadım ama özeldeki şartların korkunç kötü olduğunu çok iyi biliyorum. İş de bulamadım. Ama hevesli, başarılı, çalışmayı seven biriyim. Birazcık da olsa mutlu olayım istiyorum, birşeyler yapayım öğreneyim istiyorum. Eminim uyduruk bir pozisyon gelecek ya da boşta kalcam bu tercihte. Ama güzel bir tercih listesi yapmak istiyorum. Sen ne yapıyorsun hocam kaç puan aldın kpss'de tercih mi yapacaksın
Ben teknikerim.78 puan aldım hazirlanamadim biryandan da çalışmak zorundayim çünkü. ozelde çalışıyorum tip merkezinde..tanıdığım kamuda çalışan kişiler var..şart surt pozsiyon ayirt etmeden kapak atmaya bak sadece bunu söyleyebilirim..hayatını kurtar..bizde yarının garantisi yok.

Yapım işlerinin çok olduğu bir kurumda çalışırsan proje konrollüğü, kabuller vs uğraşırsın. Elektrik ve zayıf akım imalat işler vardır. HES vb santralde çalışırsan çoğunluk elektrik işidir, zayıf akımı unutursun.
Ben kamu hastanesinde mühendisim. Biraz büyük bir hastaneyiz. Yeni yapım işlerimiz de oluyor; kontrolllük kabuller vs. İşlerin teknisyenler tarafından yapılmasının takibini de yapıyorum. Teknisye arkadaşların çözemediği durumlarda işlere müdahil oluyorum. Firmalar ile aracılığı ben yapıyorum. Yeni malzeme alınacaksa şartname vs. hazırlanması benim elimden çıkıyor. Hem kuvvetli akım işi var hem zayıf akım işi. Saçma hangarya işlerle de uğraştığım oluyor.
Kamu demek bol bol yazışma demek. Özel sektörde bir mail atılarak çözülen iş burada aşağıdan yukarıya kadar herksin imzası olması gerekiyor. Tabi bu anlattıklarım gözünü korkutmassın her şey zamanla oturur.
Çok sıkıcı bir işin de olabilir. Çok kötü amirlerin de olabilir. Bunlar özel sektörde de olabilecek şeyler. Allah yolunu açık etsin. Gönlünce bir atama olur inşallah.

Yapım işlerinin çok olduğu bir kurumda çalışırsan proje konrollüğü, kabuller vs uğraşırsın. Elektrik ve zayıf akım imalat işler vardır. HES vb santralde çalışırsan çoğunluk elektrik işidir, zayıf akımı unutursun.
Ben kamu hastanesinde mühendisim. Biraz büyük bir hastaneyiz. Yeni yapım işlerimiz de oluyor; kontrolllük kabuller vs. İşlerin teknisyenler tarafından yapılmasının takibini de yapıyorum. Teknisye arkadaşların çözemediği durumlarda işlere müdahil oluyorum. Firmalar ile aracılığı ben yapıyorum. Yeni malzeme alınacaksa şartname vs. hazırlanması benim elimden çıkıyor. Hem kuvvetli akım işi var hem zayıf akım işi. Saçma hangarya işlerle de uğraştığım oluyor.
Kamu demek bol bol yazışma demek. Özel sektörde bir mail atılarak çözülen iş burada aşağıdan yukarıya kadar herksin imzası olması gerekiyor. Tabi bu anlattıklarım gözünü korkutmassın her şey zamanla oturur.
Çok sıkıcı bir işin de olabilir. Çok kötü amirlerin de olabilir. Bunlar özel sektörde de olabilecek şeyler. Allah yolunu açık etsin. Gönlünce bir atama olur inşallah.
çok sağol hocam. Ben zaten elektrik mühendisiyim zayıf akımcı değilim. İnşallah güzel bir yere atanırım. Keşke başka kurumlarda olan arkadaşlar da bilgilendirseydi. Olabildiğince angarya işlerin az olduğu, mesleki gelişimime katkı sağlayacak bir pozisyon istiyorum. Sanırım teiaş eüaş tedaş bunun için diğer seçeneklere göre daha uygun.

Son düzenleme:
Birileri daha yorum yazsa ne kadar güzel olurdu ya. Kafasında soru işaretleri olan birçok kişi faydalanırdı.

Abilerim, değerli meslektaslarim konuyu bir de ben hortlatabilir miyim izninizle? :) Hortlattim bile.
Ben 3.sinifta ogrenciyim. Bu konuyu okuyana kadar ben de kamuda calismayi pek düşünmüyordum. Hatta akademisyenlige kafa yoruyordum. Ales bana biraz daha kolay geliyor ve hocalarimin yasadigi hayata ozeniyorum acikcasi. Hepsi mutlu. :)

Kamuda belli başlı kurumlara atanmak icin hangi kpss turunden kac puan almak gerek ve nasil hazirlanmak gerek?

Puanimizi aldiktan sonra bizi neler bekliyor? Bu kurumlara nasil girebiliriz?

Eski bir konuya yorum yazdim umarim cevap gelir. Ayriyetten konu da açabilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri