tda8560q cızıltıyı kesemiyorum

ozan13

Üye
devrenin şemasını ve baskı devresini kendim çizdim kurdum ama bi türlü cızıltıyı kesmedim yazdım edermisiniz

Kardeşim fanı devreden çıkar birde öyle dene fan sesini alıyordur mutlaka.Devreyi ne ile besliyorsun bu arada.Ayrıca amfinin girişine mutlaka pot koy ses girişine yoksa çok parazit alır.Bildiğim bunlar deneyince sonuçları söyle ki aynı şey bir başkasının başına gelirse yardımcı olur.

kısa devre de olabilir kontrol et. resimde görebildiğim kadarıyla entegrenin 3 bacağı sanırım kısa devre var gibi daha kaliteli resim çekersen net görebiliriz.

Son düzenleme:
devre parazit alıyor mutlaka besleme kaynağın iyi doğrulturmamış bir kondansatör ekle dogrultmaç devresine

Beslemeyi neyle nasıl yaptın?

1- besleme girişine paralel 2 adet 2200uf uygun voltajlı elektrolitik kondansator bağlayın
2-ses girişine 10uf kondanatörü seri bağlayın
3-ses girişi eksi ucuyla besleme girişi - ucunu aynı noktada birleştirin (ground loop olabilir) yıldız bağlantı yapın
4-fanı mümkünse çıkarın yada beslemesine paralel kondansatör bağlayın 1000uf gibi
5-devrenizi metal bir kutu içine alın ve bu gövdeyide devrenin - ucuna kalın bir kablo ile bağlayın

bunları yapınca sorun kalacağını zannetmiyorum.

bilgisayardan besleme yapıyorum 12 volt kısa devre yok fotoda net çıkammış yni fotolar koyacağım fanı devre dışı bıraktım yne war şimid geriye kanalanları dneyeceğim .)

bilgisayardan besleme yapıyorum 12 volt kısa devre yok fotoda net çıkammış yni fotolar koyacağım fanı devre dışı bıraktım yne war şimid geriye kanalanları dneyeceğim .)

bence o tarz bir smps kullanıcaksan mutlaka toprak bağlantısı yap derim. yoksa cızırtı pek kesilmez. yani pc nin şasesini toprakla düzelecek. tabi yukarıdakiler zaten geneldede olması gerekenler standart

ses girişini kısa devre yaptığınızda cızırtı varmı?
ses kaynağı olarak neyi kullandınız?
girişe mp3player gibi bir alet bağladığınızdada cızırtı oluyormu

ses girişini kısa devre yaptığımda daha çok cızıntı oluyor. telefon kulllandım . mp3 dede aynısı oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri