TDA2040 stereo anfide vınlama lütfen yardım

sasen1

Paylaşımcı üye
Arkadaşlar TDA2040 lı hazır stereo anfi devresi montajı yaptım entegrelerin biri çalıştıktan sonra yandı.Bende ikisinide değiştirdim.Şimdi power düğmesini açınca vınlama var potu açmadan vınlama yüksek,ortaya getirince azalıyor sona getirince yine artıyor .Bunu nasıl önlerim.Teşekkürler.

soğuk lehimlere bakın devredeki tüm şase verilmesi gereken yerlerede şaseleri verin.sinyali kesinlikle normal kablo ile girmeyin blendajlı kablo olsun.lehim pastası var sa kartta temizleyin.potansiyometrenin dış gövedinede şase verin.

Arkadaşlar TDA2040 lı hazır stereo anfi devresi montajı yaptım entegrelerin biri çalıştıktan sonra yandı.Bende ikisinide değiştirdim.Şimdi power düğmesini açınca vınlama var potu açmadan vınlama yüksek,ortaya getirince azalıyor sona getirince yine artıyor .Bunu nasıl önlerim.Teşekkürler.
Yıllar önce @sasen1 in gudurduğu iletiyi gördüm :D
Bi LAF atayım.
Bu devreyi bozmadınsa halledelim mi?

Yıllar önce @sasen1 in gudurduğu iletiyi gördüm :D
Bi LAF atayım.
Bu devreyi bozmadınsa halledelim mi?
Yamyam Hocam sizinle yaptığımız çalışmalar sonrasında düşünüyorum da o eski devre çalışmalarını yaparken hiç bir şey bilmiyormuşum.:DSayenizde çok şeyler öğrendim. O devreyi dağıtmışımdır.Yıllardır hiç karşıma çıkmadı çünkü

Yamyam Hocam sizinle yaptığımız çalışmalar sonrasında düşünüyorum da o eski devre çalışmalarını yaparken hiç bir şey bilmiyormuşum.:DSayenizde çok şeyler öğrendim. O devreyi dağıtmışımdır.Yıllardır hiç karşıma çıkmadı çünkü
Ne gudurmuşsundur o yıllarda :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri